tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rekord prędkości Kawasaki H2 - słony smak sukcesu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rekord prędkości Kawasaki H2 - słony smak sukcesu

Autor: Konrad Bartnik 2018.11.03, 19:44 4 Drukuj

W czasie tegorocznej, sierpniowej imprezy Bonneville Speed Week ekipa Kawasaki ustanowiła rekord prędkości w klasie niemodyfikowanych motocykli seryjnych P-PB 1000. Kierowca testowy Shigeru Yamashita w czasie kilku przejazdów Kawasaki H2 uzyskał średnią prędkość 337,064 km/h.

Słona pustynia Bonneville w stanie Utah to mekka fanów prędkości. To właśnie w tym miejscu odbyła się zdecydowana większość rekordowych przejazdów w historii, zarówno aut, jak i motocykli.

NAS Analytics TAG

Ciągnąca się po horyzont biała, słona nawierzchnia jest wbrew pozorom bardzo zróżnicowana. Fragmenty o niezłej przyczepności przeplatają się z bardzo sypkim podłożem. Wymaga to od kierowców nieustannego skupienia.

Nieformalna grupa Team 38, założona przez pracowników firmy Kawasaki, postanowiła wziąć udział w biciu rekordu prędkości w klasie motocykli seryjnych P-PB 1000. Napędzany doładowanym, litrowym silnikiem Kawasaki H2, prowadzony przez Shigeru Yamashitę, w czasie kilku przejazdów przez odcinek testowy uzyskał średnią mierzoną prędkość 337,064 km/h, czym pobił dotychczasowy rekord. Oto krótki film dokumentujący ten wyczyn.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę