tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Niepenosprawna motocyklistka przejedzie okrenie przed kadym wycigiem British Superbike
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Niepenosprawna motocyklistka przejedzie okrenie przed kadym wycigiem British Superbike

Autor: Konrad Bartnik 2018.07.19, 16:35 1 Drukuj

Claire Lomas, to niezwykle dzielna 38-latka z Wielkiej Brytanii. Jest sparaliżowana od piersi w dół, a mimo tego jeździ na motocyklu i organizuje szereg akcji charytatywnych. Jedną z nich będą okrążenia toru w jej wykonaniu, poprzedzające każdy wyścig brytyjskich superbike’ów.

Przyczyną obecnego stanu Claire jest nieszczęśliwy upadek z konia, który przydarzył jej się w 2007 roku. Choć kobieta może w tej chwili w praktyce operować tylko rękami i głową, to od lat jest niezwykle aktywna na wielu polach. Prowadzi zbiórki funduszy na rozmaite cele charytatywne, urodziła dwójkę dzieci, wzięła także udział w maratonie w Londynie.

NAS Analytics TAG

Claire Lomas, już jako osoba niepełnosprawna, nauczyła się również jeździć na motocyklu. Porusza się zmodyfikowanym Suzuki SV650, wyposażonym w klipsy mocujące jej stopy na stałe do podnóżków oraz paski z rzepami, dzięki którym jej kolana stale dotykają zbiornika. Całość sterowania motocyklem, łącznie ze zmianą biegów, powędrowała na kierownicę.

Marzeniem 38-latki było przejechanie pełnego, 60-kilometrowego okrążenia górskiej trasy TT na Wyspie Man. Spotkała się jednak z odmową organizatora, klubu The Manx Motorcycle Club. Uznano, że Claire ma jeszcze zbyt mało doświadczenia, by fizycznie i psychicznie dać radę na trudnej, zawierającej 227 zakrętów trasie. Motocyklistka uznała te argumenty i obiecała, że jej forma będzie rosła - aż do momentu, kiedy przejazd na Man będzie w końcu możliwy.

W zamian wymyśliła jednak coś innego - skontaktowała się z szefem wyścigów British Superbike, Stuartem Higgsem. Wspólnie ustalili, że Claire pojawi się na 9 rundach wyścigowych, zaczynając od 8 września na torze Silverstone. Wykona po jednym okrążeniu tuż przed startem właściwych wyścigów, a jej akcja ma pomóc w zbiórce funduszy dla trzech organizacji: Nicholls Spinal Injury Foundation, wspierającej ludzi z urazami rdzenia kręgowego, The Matt Hampson Foundation, która wspiera sportowców po urazach oraz The Bike Experience, pozwalającej osobom niepełnosprawnym na kontakt z motocyklami.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr