tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Niepełnosprawna motocyklistka przejedzie okrążenie przed każdym wyścigiem British Superbike NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Niepełnosprawna motocyklistka przejedzie okrążenie przed każdym wyścigiem British Superbike

Autor: Konrad Bartnik 2018.07.19, 16:35 1 Drukuj

Claire Lomas, to niezwykle dzielna 38-latka z Wielkiej Brytanii. Jest sparaliżowana od piersi w dół, a mimo tego jeździ na motocyklu i organizuje szereg akcji charytatywnych. Jedną z nich będą okrążenia toru w jej wykonaniu, poprzedzające każdy wyścig brytyjskich superbike’ów.

Przyczyną obecnego stanu Claire jest nieszczęśliwy upadek z konia, który przydarzył jej się w 2007 roku. Choć kobieta może w tej chwili w praktyce operować tylko rękami i głową, to od lat jest niezwykle aktywna na wielu polach. Prowadzi zbiórki funduszy na rozmaite cele charytatywne, urodziła dwójkę dzieci, wzięła także udział w maratonie w Londynie.

NAS Analytics TAG

Claire Lomas, już jako osoba niepełnosprawna, nauczyła się również jeździć na motocyklu. Porusza się zmodyfikowanym Suzuki SV650, wyposażonym w klipsy mocujące jej stopy na stałe do podnóżków oraz paski z rzepami, dzięki którym jej kolana stale dotykają zbiornika. Całość sterowania motocyklem, łącznie ze zmianą biegów, powędrowała na kierownicę.

Marzeniem 38-latki było przejechanie pełnego, 60-kilometrowego okrążenia górskiej trasy TT na Wyspie Man. Spotkała się jednak z odmową organizatora, klubu The Manx Motorcycle Club. Uznano, że Claire ma jeszcze zbyt mało doświadczenia, by fizycznie i psychicznie dać radę na trudnej, zawierającej 227 zakrętów trasie. Motocyklistka uznała te argumenty i obiecała, że jej forma będzie rosła - aż do momentu, kiedy przejazd na Man będzie w końcu możliwy.

W zamian wymyśliła jednak coś innego - skontaktowała się z szefem wyścigów British Superbike, Stuartem Higgsem. Wspólnie ustalili, że Claire pojawi się na 9 rundach wyścigowych, zaczynając od 8 września na torze Silverstone. Wykona po jednym okrążeniu tuż przed startem właściwych wyścigów, a jej akcja ma pomóc w zbiórce funduszy dla trzech organizacji: Nicholls Spinal Injury Foundation, wspierającej ludzi z urazami rdzenia kręgowego, The Matt Hampson Foundation, która wspiera sportowców po urazach oraz The Bike Experience, pozwalającej osobom niepełnosprawnym na kontakt z motocyklami.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę