tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki pitnastej rundy. W Trentino zatrzso klasyfikacj sezonu [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: wyniki pitnastej rundy. W Trentino zatrzso klasyfikacj sezonu [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2021.10.28, 10:29 Drukuj

Po raz kolejny wynik wyścigów klas MXGP i MX2 był niemal niemożliwy do przewidzenia. Drugie z trzech zaplanowanych Grand Prix w Pietramuracie przyniosło wiele zwrotów akcji i zaskakujących wyników, które sprawiły, że walka o tytuł stała się jeszcze ciekawsza na trzy wyścigi przed końcem sezonu 2021.

Jeśli po ostatnich rundach zastanawialiście się, czy te mistrzostwa mogą być jeszcze lepsze, wczoraj w Trentino okazało się, że... tak! To były niewiarygodne wyścigi, które pokazały, że to najbardziej wyrównana seria wyścigowa, a podczas trzech ostatnich rund zdarzyć się jeszcze może wszystko.

NAS Analytics TAG

W pierwszym wyścigu MXGP dramat zaczął się już od pierwszego zakrętu, w którym upadł lider klasyfikacji Jeffrey Herlings. Szybko okazało się, że jego motocykl jest uszkodzony i Holender nie da rady pojechać w tym wyścigu. To był punkt zwrotny w walce o tytuł mistrzowski. Herlings przed tą rundą miał 24 punkty przewagi w tabeli. Po upadku stało sie jasne, że jego pozycja jest mocno zagrożona.

Holeshota w tym wyścigu zgarnął Jorge Prado, ale szybko został wyprzedzony przez Tima Gajsera. Następnie drugą pozycję przejął Romain Febvre, który tak mocno naciskał na Gajsera, że w końcu zaliczył upadek. Wszystko wskazywało, że tym razem Słoweniec wygra, ale Febvre szybko się pozbierał i zaczął skutecznie odrabiać straty. Ostatnie pięć minut wyścigu to walka pomiędzy Gajserem i Febvre, którą ostatecznie wygrał Francuz i zgarnął zwycięstwo, które dało mu jeden punkt przewagi w klasyfikacji nad Herlingsem.

W drugim wyścigu presja była jeszcze większa. Antonio Cairoli zgarnał holeshota i prowadził przed Jeremym Seewerem, Jorge Prado, Benoit Paturelem i Glennem Coldenhoffem. W tym czasie główni pretendenci do tytułu utknęli w środku stawki. Dość szybko Herlings i Gajser dojechali do czwartego miejsca i zaczęli wywierać presję na Prado. Hiszpan się bronił, ale zarówno Holender, jak i Słoweniec zdołali go wyprzedzić. Niedługo później Herlings popełnił kosztowny błąd i upadł. Sytuację wykorzystał zarówno Gajser, który przejął jego pozycję, jak i Febvre który zdołał dogonić rywala i siąść mu na tylnym kole. Przez następnych 15 okrążeń ta dwójka toczyła zacięta walkę, w której stawką było prowadzenie w tabeli.

Zawodnicy wyprzedzili Coldenhoffa, a jadący w tym momencie na trzeciej pozycji Gajser zaczął wywierać presję na Seewera. Jeremy zdołał zatrzymać Tima i utrzymać drugą pozycję. Z przodu do mety uparcie i nie niepokojony przez nikogo zmierzał Antonio Cairoli. Tony pokazał, że nadal świetnie potrafi kontrolować wyścig i wygrywać, a ostatnie słabsze starty były tylko wypadkiem przy pracy.

Drugie miejsce zajął Seewer, trzecie Gajser. Herlings ostatecznie zdołał obronić czwartą pozycję, a Febvre musiał się zadowolić piątym miejscem. Ten wynik sprawił, że liderem klasyfikacji pozostaje Herlings, ale w tej chwili jego przewaga nad zawodnikiem Kawasaki stopniała do zaledwie jednego punktu. Trzeci w klasyfikacji Gajser traci obecnie tylko trzy punkty do lidera.

Wyniki klasy MXGP

1. Antonio Cairoli
2. Tim Gajser
3. Romain Febvre
4. Jeremy Seewer
5. Glenn Coldenhoff
6. Thomas Kjer Olsen
7. Ben Watson
8. Brian Bogers
9. Henry Jacobi
10. Jeremy Van Horebeek
11. Jeffrey Herlings
12. Alessandro Lupino
13. Jorge Prado
14. Pauls Jonass
15. Dylan Wright
16. Tom Koch
17. Valentin Guillod
18. Benoit Paturel
19. Vsevolod Brylyakov
20. Brent Van doninck

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 15 rundach)

1. Jeffrey Herlings 573
2. Romain Febvre 572
3. Tim Gajser 570
4. Jorge Prado 473
5. Antonio Cairoli 464
6. Jeremy Seewer 451
7. Pauls Jonass 391
 8. Glenn Coldenhoff 369
9. Alessandro Lupino 266
10. Thomas Kjer Olsen 266
11. Ben Watson 244
12. Brian Bogers 241
13. Calvin Vlaanderen 203
14. Jeremy Van Horebeek 185
15. Henry Jacobi 167
16. Brent Van doninck 123
17. Arnaud Tonus 119
18. Alberto Forato 111
19. Kevin Strijbos 105
20. Shaun Simpson 101

W pierwszym wyścigu klasy MX2 Tom Vialle zgarnął holeshota i prowadził przed Jago Geertsem, Simonem Längenfelderem i Rubenem Fernandezem. Maxime Renaux zaliczył słaby start i po pierwszym zakręcie jechał na osiemnastej pozycji. Przedzierając się przez stawkę Renaux zderzył się z Kayem De Wolfem i wylądował na ziemi, co nie ułatwiło mu jazdy w tym wyścigu. Ostatecznie lider generalki zdołał zająć siódmą pozycję.

Na czele w tym czasie Vialle stutecznie powstrzymywał Geertsa, który mocno naciskał, ale nie zdołał wyprzedzić rywala. Tym sposobem Vialle na mecie był pierwszy, Geerts drugi, a Ruben Fernandez trzeci.

W drugim wyścigu holeshot ponownie należał to Toma Vialle, ale tym razem Maxime Renaux zaliczył dobry start i jechał tuż za nim. Za tą dwójką z kolei podążali Rene Hofer i Mattia Guadagnini.

Chwilę później, jeszcze na pierwszym okrążeniu, Renaux wyprzedził Vialle i objął prowadzenie. Vialle nie chciał odpuścić i w pewnym momencie próbował odbić pierwszą pozycję. Skończyło się to na upadku Vialle oraz lądowaniu na płocie Renaux. W tym momencie prowadzenie przejął Rene Hofer, a za nim jechali Guadagnini i Längenfelder. Vialle zdołał wrócić do rywalizacji na piątej pozycji, a Renaux dopiero na dziesiątej.

Tom szybko awansował na czwarte miejsce i chciał przedzierać się dalej, jednak zaliczył kolejny upadek, tym razem eliminujący go z dalszej jazdy. Renaux ostatecznie zdołał zmniejszyć nieco stratę i zajął czwarte miejsce. Jago Geerts, który zaliczył słaby start, gnał z okolic dwudziestego miejsca i dojechał do szóstego, co dało mu drugie miejsce w klasyfikacji rundy, której zwycięzcą z wynikiem 4-1 został Rene Hofer. Trzecie miejsce zajął Ruben Fernandez (3-5).

Liderem klasyfikacji pozostaje Maxime Renaux, który obecnie ma 87 punktów przewagi nad Jago Geertsem. Tom Vialle zajmuje trzecią pozycję i traci do Belga 16 punktów.

Wyniki klasy MX2

1. Rene Hofer
2. Jago Geerts
3. Ruben Fernandez
4. Mattia Guadagnini
5. Maxime Renaux
6. Simon Laengenfelder
7. Jed Beaton
8. Wilson Todd
9. Tom Vialle
10. Mikkel Haarup
11. Kay de Wolf
12. Thibault Benistant
13. Gianluca Facchetti
14. Isak Gifting
15. Andrea Adamo
16. Emilio Scuteri
17. Bastian Boegh Damm
18. Michael Sandner
19. Giuseppe Tropepe
20. Petr Polak

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 15 rundach)

1. Maxime Renaux 595
2. Jago Geerts 508
3. Tom Vialle 492
4. Mattia Guadagnini 475
5. Jed Beaton 454
6. Rene Hofer 436
7. Thibault Benistant 384
8. Kay de Wolf 384
9. Ruben Fernandez 364
10. Simon Laengenfelder 271
11. Wilson Todd 256
12. Mikkel Haarup 247
13. Isak Gifting 231
14. Mathys Boisrame 223
15. Andrea Adamo 195
16. Roan Van De Moosdijk 190
17. Conrad Mewse 144
18. Stephen Rubini 142
19. Bastian Boegh Damm 106
20. Jan Pancar 102

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr