tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXoN: wygrana Włoch, Polacy byli blisko awansu [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXoN: wygrana Włoch, Polacy byli blisko awansu [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2021.09.27, 11:35 Drukuj

Pomimo silnej ulewy i burzy z piorunami, która towarzyszyła niedzielnej rywalizacji podczas Motocross of Nations na torze w Mantui, drużyny narodowe przy silnym wsparciu swoich kibiców ostro walczyły o trofeum Chamberlaina. Trudny, mokry tor sprawiał, że upadki zdarzały się lawinowo, a losy zwycięstwa ważyły się do ostatniego okrążenia ostatniego wyścigu.

Ostatecznie to drużyna Włoch w składzie: Antonio Cairoli, Mattia Guadagnini i Alessandro Lupino, jednym punktem przewagi nad drużyną Holandii wygrała 74. edycję MXoN. Tym samym Cairoli, do dziewięciu indywidualnych tytułów mistrzowskich, dorzucił pierwszy zdobyty drużynowo w Pucharze Narodów. To trzecie w historii zwycięstwo Włoch, a pierwsze od 2002 roku. Jednak droga do wygranej nie była łatwa.

NAS Analytics TAG

W pierwszym wyścigu (MXGP/MX2) Glenn Coldenhoff poszedł za szeroko i zgarnął ze sobą Cairoliego. Obaj wylądowali na ziemi i musieli odrabiać straty. Dodatkowo Cairoli musiał zatrzymać się po nowe gogle, co sprawiło, że ukończył bieg dopiero na 21. miejscu. Sytuację zespołu włoskiego uratował Mattia Guadagnini, który wywalczył piątą lokatę. Wyścig wygrał Thomas Kjer Olsen, który wykorzystał upadek prowadzącego Toma Vialle. Pomimo tego incydentu, Vialle zdołał zająć drugie miejsce.

W drugim wyścigu (MX2/MX Open) włoscy zawodnicy, Guadagnini i Lupino, pomimo upadków zdołali zająć odpowiednio szóste i siódme miejsce.

Przed trzecim wyścigiem (MX Open/MXGP) sprawy wyglądały nieźle dla włoskiej drużyny. Po starcie Antonio Cairoli jechał drugi, a Alessandro Lupino pomimo upadku - ósmy. Na pięć minut przed końcem wyścigu wynik drużyny włoskiej spoczywał na barkach Lupino, który otrzymał karę 10 miejsc za skrócenie toru jazdy. Alessandro musiał dojechać na siódmej pozycji, aby Włosi mogli myśleć o wygranej. Ostatecznie na kilka okrążeń przed metą Lupino wyprzedził Karlisa Sabulisa i wytrzymał presję ze strony Vsevoloda Brylyakova, aby dać Włochom zwycięstwo, a Cairoliemu idealny prezent na zakończenie kariery. Po tym zwycięstwie Cairoli wygrał wszystko, co było do wygrania w motocrossie.

Holendrzy zajęli drugie miejsce z wynikiem gorszym od Włochów zaledwie o jeden punkt. Jeffrey Herlings pokazał co prawda, że jest w świetnej formie wygrywając oba swoje wyścigi i po raz pierwszy uzyskując w MXoN wynik 1-1, jednak na ostateczny wynik pracowała cała drużyna. Wypadki Glenna Coldenhoffa i Roana van de Moosdijka, którzy byli zmuszeni gonić stawkę, sprawiły, że uzyskali wynik gorszy od rywali.

To był bardzo dobry dzień dla Brytyjczyków. W klasie MXGP Ben Watson uzyskał wynik 3-4, pomimo groźnie wyglądającego wypadku w ostatnim biegu. Szczęśliwie Ben miał dużą przewagę nad resztą stawki i stracił tylko pozycję na rzecz Coldenhoffa. Shaun Simpson znakomicie go wspierał uzyskując wynik 12-6 mimo zerwanego więzadła w kciuku, a Conrad Mewse dorzucił do puli swój najlepszy wynik (14. miejsce), dzięki czemu Brytyjczycy stanęli na podium drugi raz z rzędu ze stratą tylko dwóch punktów do zwycięskich Włoch.

Reprezentacja Polski, w składzie: Tomasz Wysocki, Gabriel Chętnicki i Jakub Barczewski po wyścigach kwalifikacyjnych znalazła się w Finale B. Tylko jedna drużyna mogła z niego awansować do rozgrywki głównej. Było bardzo blisko, ale tym razem to zespół Finlandii przeszedł dalej. O awansie zdecydowały wyniki trzecich zawodników, ponieważ Wysocki (4) i Chętnicki (5) uzyskali tyle samo punktów, co Miro Sihvonen (1) i Emil Weckman (8). Jakub Barczewski zajął 16. miejsce, a Jere Haavisto 14., dając swojej drużynie awans do Finału A.

Klasyfikacja końcowa Motocross of Nations 2021

1. Włochy 37
2. Holandia 38
3. Wielka Brytania 39
4. Rosja 44
5. Francja 50
6. Belgia 74
7. Estonia 78
8. Szwajcaria 80
9. Austria 82
10. Dania 84

Wyniki wyścigu 1 (MXGP/MX2)

1. Thomas Kjer Olsen (Dania)
2. Tom Vialle (Francja)
3. Ben Watson (Wileka Brytania)
4. Arnaud Tonus (Szwajcaria)
5. Mattia Guadagnini (Włochy)
6. Cyril Genot (Belgia)
7. Vsevolod Brylyakov (Rosja)
8. Rene Hofer (Austria)
9. Benoit Paturel (Francja)
10. Karlis Sabulis (Łotwa)
11. Dylan Wright (Kanada)
12. Jose Butron (Hiszpania)
13. Gert Krestinov (Estonia)
14. Isak Gifting (Szwecja)
15. Glenn Coldenhoff (Holandia)

Wyniki wyścigu 2 (MX2/MX Open)

1. Jeffrey Herlings (Holandia)
2. Valentin Guillod (Szwajcaria)
3. Rene Hofer (Austria)
4. Brent Van doninck (Balgia)
5. Henry Jacobi (Niemcy)
6. Mattia Guadagnini (Włochy)
7. Alessandro Lupino (Włochy)
8. Isak Gifting (Szwecja)
9. Arminas Jasikonis (Litwa)
10. Evgeny Bobryshev (Rosja)
11. Harri Kullas (Estonia)
12. Shaun Simpson (Wielka Brytania)
13. Liam Everts (Belgia)
14. Conrad Mewse (Wielka Brytania)
15. Timur Petrashin (Rosja)

Wyniki wyścigu 3 (MXGP/MX Open)

1. Jeffrey Herlings (Holandia)
2. Antonio Cairoli (Włochy)
3. Glenn Coldenhoff (Holandia)
4. Ben Watson (Wielka Brytania)
5. Evgeny Bobryshev (Rosja)
6. Shaun Simpson (Wielka Brytania)
7. Vsevolod Brylyakov (Rosja)
8. Karlis Sabulis (Łotwa)
9. Mathys Boisrame (Francja)
10. Ken Bengtson (Szwecja)
11. Benoit Paturel (Francja)
12. Jere Haavisto (Finlandia)
13. Thomas Kjer Olsen (Dania)
14. Arminas Jasikonis (Litwa)
15. Harri Kullas (Estonia)

Pełne wyniki znajdziecie na STRONIE.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę