tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 USA wygrywa Motocross of Nations. Tomac, Sexton i Cooper druynowo najlepsi w RedBud [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

USA wygrywa Motocross of Nations. Tomac, Sexton i Cooper druynowo najlepsi w RedBud [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2022.09.26, 10:10 Drukuj

Nawet ulewny deszcz nie był w stanie zgasić ducha na RedBud, torze, który w miniony weekend gościł Motocross of Nations. Tysiące fanów zgromadziło się w tym historycznym miejscu, aby uczestniczyć w siedemdziesiątej piątej edycji tego wyjątkowego wydarzenia.

W finale rozegrane zostały trzy wyścigi, w których za każdym razem startowali zawodnicy dwóch klas: MXGP i MX2, MX2 i MX Open oraz MXGP i MX Open. Najlepiej poradziła sobie drużyna Stanów Zjednoczonych, która odniosła swoje pierwsze od 11 lat zwycięstwo w Motocrossie Narodów dzięki świetnym startom i wysokim pozycjom na mecie.

NAS Analytics TAG

MXGP i MX2

Eli Tomac wygrał pierwszy wyścig przed świetnie jadącym Jago Geertsem, który zaliczył najszybsze okrążenie wyścigu, i Maximem Ranaux. Ósmy na mecie Hunter Lawrence, zwyciężył w klasie MX2. Justin Cooper był w tej klasie drugi, a Kay De Wolf trzeci.

MX2 i MX Open

W drugim wyścigu Mattia Guadagnini prowadził przez większość wyścigu, ale ostatecznie wyprzedził go Jett Lawrence, a Chase Sexton, który jechał trzeci, awansował na drugie miejsce. Justin Cooper dowiózł na metę czwarty wynik. Hunter Lawrence, Kay de Wolf i Dylan Ferrandis zaliczyli upadki. Tym razem najszybszy na torze był Ferrandis, który zdołał wrócić na szóste miejsce.

MXGP i MX Open

Trzeci wyścig Francuzi: Maxime Renaux i Dylan Ferrandis rozpoczęli 1-2. Za nimi jechał Chase Sexton, a Eli Tomac był dopiero 12. Obie drużyny były blisko w punktach, ale Ferrandis upadł i dał moment oddechu duetowi USA. Tomac ostatecznie zajął szóste miejsce, a Renaux skutecznie powstrzymał Jetta Lawrence'a oraz Chase'a Sextona i wygrał wyścig oraz klasę MXGP wyprzedzając Eli Tomaca i Jeremy'ego Seewera.

Justin Cooper wygrał w klasie MX2 przed Hunterem Lawrencem i Marvinem Musquinem, a Jett Lawrence zwyciężył w klasie Open przed Chasem Sextonem i Dylanem Ferrandisem.

Wyścig 1 -  MXGP + MX2

1. Eli Tomac
2. Jago Geerts
3. Maxime Renaux
4. Jeremy Seewer
5. Mitchell Evans
6. Jorge Prado
7. Antonio Cairoli
8. Hunter Lawrence
9. Justin Cooper
10. Kay de Wolf

Wyścig 2 - MX2 + MX Open

1. Jett Lawrence
2. Chase Sexton
3. Mattia Guadagnini
4. Justin Cooper
5. Ruben Fernandez
6. Dylan Ferrandis
7. Calvin Vlaanderen
8. Harri Kullas
9. Marvin Musquin
10. Hunter Lawrence

Wyścig 3 - MXGP + MX Open

1. Maxime Renaux
2. Jett Lawrence
3. Chase Sexton
4. Dylan Ferrandis
5. Jeremy Seewer
6. Eli Tomac
7. Jorge Prado
8. Ruben Fernandez
9. Antonio Cairoli
10. Dylan Wright

Klasyfikacja generalna MXoN

1. USA 16
2. Francja 23
3. Australia 26
4. Włochy 49
5. Belgia 50
6. Hiszpania 51
7. Holandia 62
8. Niemcy 71
9. Szwajcaria 90
10. Wielka Brytania 98

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr