tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 USA wygrywa Motocross of Nations. Tomac, Sexton i Cooper dru¿ynowo najlepsi w RedBud [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2022.09.26, 10:10 Drukuj

Nawet ulewny deszcz nie był w stanie zgasić ducha na RedBud, torze, który w miniony weekend gościł Motocross of Nations. Tysiące fanów zgromadziło się w tym historycznym miejscu, aby uczestniczyć w siedemdziesiątej piątej edycji tego wyjątkowego wydarzenia.

W finale rozegrane zostały trzy wyścigi, w których za każdym razem startowali zawodnicy dwóch klas: MXGP i MX2, MX2 i MX Open oraz MXGP i MX Open. Najlepiej poradziła sobie drużyna Stanów Zjednoczonych, która odniosła swoje pierwsze od 11 lat zwycięstwo w Motocrossie Narodów dzięki świetnym startom i wysokim pozycjom na mecie.

MXGP i MX2

Eli Tomac wygrał pierwszy wyścig przed świetnie jadącym Jago Geertsem, który zaliczył najszybsze okrążenie wyścigu, i Maximem Ranaux. Ósmy na mecie Hunter Lawrence, zwyciężył w klasie MX2. Justin Cooper był w tej klasie drugi, a Kay De Wolf trzeci.

MX2 i MX Open

W drugim wyścigu Mattia Guadagnini prowadził przez większość wyścigu, ale ostatecznie wyprzedził go Jett Lawrence, a Chase Sexton, który jechał trzeci, awansował na drugie miejsce. Justin Cooper dowiózł na metę czwarty wynik. Hunter Lawrence, Kay de Wolf i Dylan Ferrandis zaliczyli upadki. Tym razem najszybszy na torze był Ferrandis, który zdołał wrócić na szóste miejsce.

MXGP i MX Open

Trzeci wyścig Francuzi: Maxime Renaux i Dylan Ferrandis rozpoczęli 1-2. Za nimi jechał Chase Sexton, a Eli Tomac był dopiero 12. Obie drużyny były blisko w punktach, ale Ferrandis upadł i dał moment oddechu duetowi USA. Tomac ostatecznie zajął szóste miejsce, a Renaux skutecznie powstrzymał Jetta Lawrence'a oraz Chase'a Sextona i wygrał wyścig oraz klasę MXGP wyprzedzając Eli Tomaca i Jeremy'ego Seewera.

Justin Cooper wygrał w klasie MX2 przed Hunterem Lawrencem i Marvinem Musquinem, a Jett Lawrence zwyciężył w klasie Open przed Chasem Sextonem i Dylanem Ferrandisem.