tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP wrcio do Francji. Wyniki dwunastej rundy z Lacapelle-Marival [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP wrcio do Francji. Wyniki dwunastej rundy z Lacapelle-Marival [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2021.10.11, 11:54 Drukuj

Po raz pierwszy od 2019 roku seria MXGP powróciła do Francji, a po raz pierwszy w historii wyścigi mistrzostw rozegrano na oldschoolowym torze Lacapelle-Marival. Tysiące francuskich fanów było świadkami niesamowitych wyścigów, w których jedne z głównych ról odegrali ich reprezentanci.

Zeszłotygodniowe Grand Prix Niemiec było niezwykle emocjonujące, jednak to co rozegrało się we Francji to był motocross w najlepszym wydaniu. Podczas wyścigów klasy MXGP, kibice mocno dopingowali swojego bohatera, gdy przy ich niesamowitym wsparciu jechał koło w koło z najszybszym człowiekiem na świecie. Ten dzień zdecydowanie należał do Romaina Febvre i Jeffreya Herlingsa.

NAS Analytics TAG

Oba wyścigi miały podobny przebieg, ale dwa różne zakończenia. W pierwszym wyścigu Jeffrey Herlings zgarnął holeshota i jechał na pierwszym miejscu, ale ścigał go i ostatecznie wyprzedził Romain Febvre, który szybko wypracował sobie czterosekundową przewagę. Na dziesięć minut przed końcem Herlings odnalazł płynność i prędkość w zakrętach, co pozwoliło mu na ostatnim okrążeniu dogonić Febvre i siąść na jego tyle koło. Francuz bronił się jednak skutecznie i mimo kilku prób, Holender nie był w stanie go wyprzedzić.

Po starcie drugiego wyścigu Antonio Cairoli zgarnął holeshota, ale w pewnym momencie popełnił błąd i Herlings wyszedł na prowadzenie, a zaraz za nim obok Włocha przemknął Febvre. Tę dwójkę dzieliło parę sekund, jednak gdy Herlings próbował bardziej odjechać rywalowi, popełnił błąd oddając Febvre prowadzenie. Febvre bardzo chętnie przyjął ten prezent i momentalnie przyspieszył zyskując cztery sekundy przewagi. Tym razem Herlings szybko odnalazł swój rytm i zaczął ścigać Francuza. Na cztery okrążenia przed końcem wyprzedził rywala po wewnętrznej i objął prowadzenie. Na dwóch ostatnich okrążeniach Febvre zaciekle walczył o odzyskanie prowadzenia, ale tym razem to Herlings skutecznie się bronił. W klasyfikacji rundy wygrał Herlings, co pozwoliło mu na odzyskanie prowadzenia w klasyfikacji sezonu. Febvre awansował w generalce i obecnie zajmuje drugie miejsce ze stratą sześciu punktów do lidera.

Tim Gajser miał ciężki dzień, który ostatecznie nie skończył się dla niego aż tak źle. Słoweniec w pierwszym wyścigu wystartował jako ósmy, ale popełnił błąd, który spowodował, że spadł na dziesiąte miejsce. To zmusiło go do ciężkiej pracy na tym trudnym do wyprzedzania torze. Ostatecznie Tim ukończył bieg na szóstej pozycji. W drugim wyścigu zaliczył lepszy start i jechał czwarty, ale praktycznie cały wyścig spędził za Cairolim próbując znaleźć sposób na wyprzedzenie go. Na kilka okrażeń przed końcem wreszcie mu się udało i na metę dojechał z trzecim czasem.

Na sześć rund przed końcem sezonu, walka o tytuł mistrzowski toczy się już tylko pomiędzy trójką zawodników. Po Antonio Cairolim, z gry wypadł kontuzjowany Jorge Prado, który we Francji uzyskał wynik 16-12 i aktualnie ma już 62 punkty straty do Herlingsa.

Wyniki klasy MXGP

1. Jeffrey Herlings
2. Romain Febvre
3. Tim Gajser
4. Jeremy Seewer
5. Antonio Cairoli
6. Pauls Jonass
7. Thomas Kjer Olsen
8. Glenn Coldenhoff
9. Alberto Forato
10. Alessandro Lupino
11. Benoit Paturel
12. Arminas Jasikonis
13. Calvin Vlaanderen
14. Jorge Prado
15. Arnaud Tonus
16. Jeremy Van Horebeek
17. Vsevolod Brylyakov
18. Brian Bogers
19. Josh Gilbert
20. Brent Van doninck

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 12 rundach)

1. Jeffrey Herlings 460
2. Romain Febvre 454
3. Tim Gajser 450
4. Jorge Prado 398
5. Antonio Cairoli 387
6. Jeremy Seewer 344
7. Pauls Jonass 321
8. Glenn Coldenhoff 284
9. Alessandro Lupino 215
10. Thomas Kjer Olsen 201
11. Ben Watson 195
12. Calvin Vlaanderen 189
13. Brian Bogers 186
14. Jeremy Van Horebeek 145
15. Henry Jacobi 127
16. Brent Van doninck 120
17. Alberto Forato 108
18. Kevin Strijbos 98
19. Arnaud Tonus 90
20. Arminas Jasikonis 87

Tom Vialle pojechał bezbłędnie w obu wyścigach, zgarniając oba holeshoty i kontrolując oba biegi z kilkusekundową przewagą. Mimo, że nie odjechał stawce za bardzo. Vialle jest sprytny i z kilkoma głębokimi koleinami i miejscami śliskim, twardym torem, nie przekraczał granicy swojego komfortu, zrobił tylko to, co było konieczne, aby wygrać. Za nim natomiast walka o drugie miejsce w obu wyścigach była bardzo zacięta.

W pierwszym biegu jadący na drugiej pozycji Mattia Guadagnini trzymał za sobą Jeda Beatona i Maxime'a Renaux. Renaux wcześniej spędził dużo czasu próbując wyprzedzić Jago Geertsa, który na początku wyścigu upadł tracąc drugą pozycję i Vialle z zasięgu wzroku. To nie był łatwy dzień dla Renaux, który miał średnie starty i musiał walczyć o lepsze miejsca. W pierwszym biegu był ostatecznie czwarty, w drugim, ponownie musiał się namęczyć, aby wyprzedzić Geertsa. Tym razem udało mu się również wyprzedzić Guadagnini'ego, co dało mu drugie miejsce oraz trzecie w klasyfikacji rundy.

Zawodników plasujących się na miejscach od drugiego do szóstego: Renaux, Guadagnini'ego, Geertsa, Hofera i Beatona, dzieliło zaledwie kilka sekund w drugim biegu. Wszystko to przez nadmierne polewanie, które sprawiło, że tor stał jeszcze węższy, a wyprzedzanie stało się bardzo trudne. Na ostatnim okrążeniu żaden zawodnik już nie wyprzedzał, pomimo intensywnego tempa, co sprawiło, że Vialle nerwowo oglądał się za siebie po tym, jak został zablokowany przez dublowanych zawodników.

W klasyfikacji sezonu niezmiennie prowadzi Maxime Renaux z dorobkiem 488 punktów. Drugie miejsce zajmuje Jago Geerts, który traci do lidera 91 punktów. Do końca sezonu pozostało jedynie sześć rund, czy ktokolwiek zdoła zagrozić Renaux? Jest to zadanie bardzo trudne, ale nie niemożliwe.

Wyniki klasy MX2

1. Tom Vialle
2. Mattia Guadagnini
3. Maxime Renaux
4. Jed Beaton
5. Jago Geerts
6. Rene Hofer
7. Thibault Benistant
8. Roan Van De Moosdijk
9. Mikkel Haarup
10. Stephen Rubini
11. Wilson Todd
12. Andrea Adamo
13. Kay de Wolf
14. Ruben Fernandez
15. Simon Laengenfelder
16. Isak Gifting
17. Pierre Goupillon
18. Gianluca Facchetti
19. Bastian Boegh Damm
20. Kevin Brumann

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 12 rundach)

1. Maxime Renaux 488
2. Jago Geerts 397
3. Mattia Guadagnini 393
4. Tom Vialle 372
5. Jed Beaton 359
6. Thibault Benistant 336
7. Rene Hofer 333
8. Kay de Wolf 313
9. Ruben Fernandez 262
10. Mathys Boisrame 223
11. Simon Laengenfelder 209
12. Wilson Todd 206
13. Mikkel Haarup 191
14. Roan Van De Moosdijk 190
15. Isak Gifting 170
16. Andrea Adamo 158
17. Conrad Mewse 112
18. Stephen Rubini 104
19. Jan Pancar 92
20. Bastian Boegh Damm 90

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr