tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki jedenastej rundy sezonu [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: wyniki jedenastej rundy sezonu [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2021.10.04, 11:37 Drukuj

Jedenasta runda Mistrzostw Świata w Motocrossie za nami. W Teutschenthal w Niemczech byliśmy świadkami jednego z najbardziej intensywnych Grand Prix do tej pory. Niesamowite wyścigi i zacięte bitwy przy gorącym dopingu ogromnej rzeszy fanów przybyłych na ten oldschoolowy tor, stworzyły niesamowitą atmosferę.

W klasie MXGP Tim Gajser odzyskał prowadzenie w serii dzięki pierwszej wygranej po kontuzji barku. W klasie MX2 Maxime Renaux zakończył weekend zwycięstwem w klasyfikacji rundy i zwiększył swoją przewagę w generalce. Wszystko dzięki temu, że Tom Vialle, który uzyskał pierwotnie wynik 1-1, po drugim wyścigu otrzymał karę dwóch miejsc.

NAS Analytics TAG

W klasie MXGP od samego początku akcja była niewiarygodna i tylko potwierdziła, jak silna jest czołówka i jak nieprzewidywalne mogą być wyścigi.

Jorge Prado pojechał fantastycznie i wygrał pierwszy wyścig tocząc walkę z Jeffreyem Herlingsem. Zawodnicy wymieniali się na prowadzeniu, jednak ostatecznie Prado zdołał wyprzedzić rywala i obronić pozycję. Na skoku usytuowanym już na mecie, Hiszpan zmienił tor lotu i zderzył się w powietrzu z Holendrem. Obaj zawodnicy uderzyli z impetem o ziemię. Herlings wstał i odszedł o własnych siłach, natomiast Prado został zniesiony na noszach. Szczęśliwie dla Prado plotki o złamanej nodze okazały się nieprawdziwe, jednak został on zatrzymany w szpitalu na zszycie rany pod pachą i nie wystartował w drugim wyścigu.

Herlings był w stanie wystartować w drugim biegu, ale wyglądał na dość obolałego, gdy wystartował na piątym miejscu. Gdy w trakcie wyścigu udało mu się wreszcie dojechać na trzecią pozycję, Gajser i Febvre byli już 12 sekund przed nim. Herlings dojechał na metę na trzecim miejscu, co po tak poważnym upadku jest znakomitym rezultatem.

Po rzezi w Teutschenthal Tim Gajser odzyskał tabliczkę lidera. Słoweniec pojechał dobrze w pierwszym wyścigu, dojechał na trzecie miejsce i chciał przedzierać się dalej, dopóki nie dotarł do Herlingsa, który okazał się być przeszkodą nie do przejścia. Drugi wyścig był inny. Gajser awansował z piątego miejsca na drugie w jednym kluczowym ruchu podczas pierwszego okrążenia. Od tego momentu jechał na tylnym kole Romaina Febvre, a na osiem minut przed końcem wyprzedził go i objął prowadzenie. Od tego momentu Gajser kontrolował wyścig i dojechał na pierwszej pozycji, aby z wynikiem 3-1 wygrać rundę.

Tim powrócił na pierwsze miejsce w tabeli. Obecnie ma dwa punkty przewagi nad Jeffreyem Herlingsem, który prawdopodobnie jest wdzięczny, że po tak poważnej kraksie wyjeżdża z Niemiec w jednym kawałku. Romain Febvre trzymał się czołówki i po dwóch dobrych wyścigach zajął trzecie miejsce w klasyfikacji GP.

To był ciężki dzień dla Antonio Cairoli'ego, którego dziesiąty tytuł mistrza świata wydaje się już dość mało prawdopodobny. W pierwszym wyścigu jechał w czołówce walczącej o zwycięstwo, zajmując czwarte miejsce przed Gajserem, ale w pewnym momencie wypadł z toru, co skrzętnie wykorzystał Gajser. Cairoli nie mógł już potem dogonić uciekającej czwórki. Start do drugiego wyścigu sprawił, że Cairoli został zamknięty w stawce i był w stanie dojechać tylko do dziesiątego miejsca. Aktualanie Cairoli ma 62 punkty straty do Gajsera.

Wyniki klasy MXGP

1. Tim Gajser
2. Jeffrey Herlings
3. Romain Febvre
4. Pauls Jonass
5. Jeremy Seewer
6. Glenn Coldenhoff
7. Antonio Cairoli
8. Brian Bogers
9. Jorge Prado
10. Jeremy Van Horebeek
11. Ben Watson
12. Thomas Kjer Olsen
13. Kevin Strijbos
14. Alberto Forato
15. Alessandro Lupino
16. Benoit Paturel
17. Calvin Vlaanderen
18. Brent Van doninck
19. Shaun Simpson
20. Josh Gilbert

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 11 rundach)

1. Tim Gajser 415
2. Jeffrey Herlings 413
3. Romain Febvre 407
4. Jorge Prado 384
5. Antonio Cairoli 353
6. Jeremy Seewer 309
7. Pauls Jonass 287
8. Glenn Coldenhoff 263
9. Alessandro Lupino 195
10. Ben Watson 192
11. Brian Bogers 178
12. Thomas Kjer Olsen 177
13. Calvin Vlaanderen 175
14. Jeremy Van Horebeek 133
15. Henry Jacobi 124
16. Brent Van doninck 114
17. Kevin Strijbos 98
18. Alberto Forato 87
19. Shaun Simpson 85
20. Arnaud Tonus 76

W klasie MX2 Tom Vialle po raz kolejny uzyskał wynik 1-1 kontynuując swoją dominację. Niestety, po wyścigu Yamaha złożyła protest i ostatecznie FIM ukarał Toma spadkiem o dwie pozycje za skok na żółtej fladze. Tym samym zwycięstwo w GP Niemiec przejął zawodnik... Yamahy - Maxime Renaux. Vialle nie krył rozgoryczenia po tej decyzji, ponieważ pierwotnie FIM uznała jego tłumaczenie i na najwyższym stopniu podium stanął właśnie on, a decyzja została zmieniona później, bez poinformowania zawodnika.

W pierwszym wyścigu przez 20 minut prowadził René Hofer pozostając pod silną presją Toma Vialle. W końcu Francuz znalazł sposób na wyprzedzenie swojego teamowego kolegi i wygrał. Hofer nie poddał się presji wywieranej przez Renaux jadącego na trzecim miejscu. Rene nie tracił z oczu tylnego koła Vialle i trzymał się blisko przez pozostałą część wyścigu dojeżdżając na metę na drugiej pozycji.

W drugim wyścigu Vialle zgarnął holeshota, ale Renaux wystartował na drugim miejscu i starał się utrzymać Vialle na celowniku. Do końca wyścigu nie zbliżył się na tyle, aby realnie zagrozić rywalowi, jednak nie pozwolił też Vialle na oddech, mimo, że wydawało się, że Tom ma całkowitą kontrolę nad biegiem.

René Hofer nie miał dobrego startu w drugim wyścigu, ale pojechał naprawdę dobrze, zajął czwarte miejsce i stanął na najniższym stopniu podium. Jago Geerts miał całkiem dobry dzień, zaliczył dwa przyzwoite starty, ale brakowało mu tempa. Ostatecznie zajął czwarte miejsce, a jego marzenia o tytule dostały kolejny cios. Mimo, że jest drugi w tabeli, traci do lidera aż 85 punktów.

Wyniki klasy MX2

1. Maxime Renaux
2. Tom Vialle
3. Rene Hofer
4. Jago Geerts
5. Jed Beaton
6. Kay de Wolf
7. Simon Laengenfelder
8. Conrad Mewse
9. Mikkel Haarup
10. Stephen Rubini
11. Mattia Guadagnini
12. Thibault Benistant
13. Isak Gifting
14. Wilson Todd
15. Andrea Adamo
16. Roan Van De Moosdijk
17. Bastian Boegh Damm
18. Gianluca Facchetti
19. Glen Meier
20. Petr Polak

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 11 rundach)

1. Maxime Renaux 448
2. Jago Geerts 363
3. Mattia Guadagnini 351
4. Jed Beaton 324
5. Tom Vialle 322
6. Thibault Benistant 307
7. Rene Hofer 303
8. Kay de Wolf 301
9. Ruben Fernandez 251
10. Mathys Boisrame 223
11. Simon Laengenfelder 198
12. Wilson Todd 187
13. Mikkel Haarup 169
14. Roan Van De Moosdijk 166
15. Isak Gifting 160
16. Andrea Adamo 141
17. Conrad Mewse 110
18. Jan Pancar 89
19. Stephen Rubini 85
20. Bastian Boegh Damm 83

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr