tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki Grand Prix Trentino, czternastej rundy Mistrzostw ¦wiata w Motocrossie [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2021.10.25, 11:07 Drukuj

Majestatyczne Dolomity stanowiły niesamowite tło dla Grand Prix Trentino, 14. rundy Mistrzostw Świata w Motocrossie. Po raz kolejny obie klasy toczyły zacięte bitwy i bardzo wyrównane wyścigi, co było widoczne zwłaszcza w MXGP. W tej klasie najlepszą czwórkę dzieliła różnica zaledwie kilku sekund w obu biegach. Na torze nie zabrakło ogromnej rzeszy fanów, którzy mocno dopingowali swoich faworytów.

W pierwszym wyścigu Jeremy Seewer zgarnął holeshota i prowadził przez długi czas z Jeffreyem Herlingsem, Romainem Febvre i Timem Gajserem za plecami. Zawodnicy jechali blisko siebie, ale żadnen z nich przez długi czas nie był w stanie wyprzedzić rywali. Sytuacja zmieniła się pod koniec wyścigu, kiedy Herlings popisał się świetnym manewrem, wyprzedził Seewera i objął prowadzenie. Do mety kolejność już nie uległa zmianie. Wygrał Helings, a drugi był Seewer, który obronił swoją pozycję przed atakami Febvre i Gajsera.

W drugim wyścigu, swojego pierwszego w sezonie holeshota zgarnął Henry Jacobi, a za nim jechał Febvre. Natomiast Herlings i Gajser po pierwszym zakręcie znaleźli się poza pierwszą dziesiątką. Jeszcze zanim zawodnicy ukończyli pierwsze okrążenie, Febvre pewnie wyprzedził Jacobiego i przejął prowadzenie. Gajser i Herlings stosunkowo szybko weszli do pierwszej dziesiątki, ale obaj mieli 10 sekund straty do Febvre i wszystko wskazywało na to, że Francuz może wygrać Grand Prix.

Jednak to nie było takie proste, ponieważ Glenn Coldenhoff odnalazł swoje tempo i zaczął gonić Febvre, a Gajser i Herlings przedzierali się przez stawkę docierając odpowiednio do trzeciego i czwartego miejsca. Gajser przyspieszył, a Herlings podążył jak cień za nim i wkrótce strata do prowadzącej dwójki zmniejszyła się do około pięciu sekund. Na czele Coldenhoff dogonił i niedługo później wyprzedził Febvre, a Herlings ruszył na Gajsera awansując na trzecie miejsce. Następnie stoczył walkę z Febvre o drugą pozycję. I choć Francuz dzielnie się bronił, ostatecznie to Herlings wygrał tę batalię.

Za nimi Gajser skutecznie zaatakował Febvre i zaczął gonić pierwszą dwójkę. Herlings miał coraz mniej czasu, kiedy Gajser zaczął się do nich zbliżać, ale koniec końców na dwa okrążenia przed końcem wyścigu znalazł sposób, aby wyprzedzić Coldenhoffa i wygrać. Gajser próbował atakować jeszcze zawodnika Yamahy, ale ten skutecznie się bronił i utrzymał drugie miejsce.

W klasyfikacji rundy pierwsze miejsce z kompletem punktów zajął Herlings. Za nim aż czwórka zawodników uzyskała ten sam wynik punktowy, ale to Glenn Coldenhoff zajął drugie miejsce. Za nim uplasowali się Tim Gajser, Romain Febvre i Jeremy Seewer.

W klasyfikacji prowadzi Jeffrey Herlings z przewagą 24 punktów nad Romainem Febvre i 27 nad Timem Gajserem. Do końca sezonu pozostały już tylko cztery rundy, z których dwie najbliższe również odbędą się na torze Ciclamino w Pietramuracie, a dwie ostatnie w Mantui.

20. Arnaud Tonus

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 14 rundach)

20. Shaun Simpson 100

W klasie MX2 Tom Vialle wygrał oba wyścigi, co dało mu zwycięstwo w klasyfikacji dnia i awans w tabeli na trzecie miejsce. Jago Geerts ponownie pokazał na co go stać i zajął drugie miejsce w pierwszym wyścigu, a w drugim naciskał na Vialle do samego końca. Belg wreszcie prezentuje formę, której chyba wszyscy oczekiwali po nim od początku sezonu.

W pierwszym wyścigu Isak Gifting zaliczył dobry start i przez większość czasu utrzymywał się na drugim miejscu. Dopiero niedługo przed końcem wyścigu wyprzedził go Jago Geerts.

Ruben Fernandez z wynikiem (4-3) wylądował na najniższym stopniu podium przed Jedem Beatonem, który uzyskał wynik 7-3.

Lider klasyfikacji generalnej, Maxime Renaux w pierwszym wyścigu zajął szóste miejsce po niezbyt udanym starcie. W drugim z kolei upadł w pierwszym zakręcie i musiał odrabiać straty. Udało mu się zająć ósme miejsce, ale był to dla niego prawdopodobnie najgorszy dzień w tym sezonie z ósmym wynikiem w klasyfikacji rundy.

W tabeli nadal prowadzi Renaux, który ma 92 punkty przewagi nad Jago Geertsem. Na trzecią pozycję awansował Tom Vialle, który do Belga traci 4 punkty, a do Francuza 96.