tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki 13 rundy. Zawodnicy Yamahy triumfuj w Loket [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: wyniki 13 rundy. Zawodnicy Yamahy triumfuj w Loket [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2022.07.18, 10:50 Drukuj

Po trzytygodniowej przerwie Mistrzostwa Świata w Motocrossie wznowiły rozgrywki w Czechach. Na kultowym torze w Loket tysiące fanów, którzy przyjechali z całej Europy, swoim dopingiem i oprawą uświetnili trzynastą rundę tegorocznej serii.

Tor, który nie należy do łatwych, wymaga kontroli przepustnicy i pełnej koncentracji przy wyborze linii przejadu, w obu klasach okazał się szczęśliwy dla zespołów Yamahy.

NAS Analytics TAG

W pierwszym wyścigu MXXGP Jorge Prado zgarnął holeshota, ale Jeremy Seewer od początku naciskał najmocniej i dość szybko wyprzedził Tima Gajsera, a następnie także Prado i objął prowadzenie. Przez resztę wyścigu utrzymywał niewielką przewagę nad Gajserem, którą dowiózł do mety. Prado spadł na piąte miejsce, po tym jak wyprzedzili go Maxime Renaux, który finiszował na trzecim miejscu, i Glenn Coldenoff na czwartym.

W drugim wyścigu to Seewer prowadził na pierwszym okrążeniu, ale mały błąd w zakręcie pozbawił go rozpędu pod górę, pozwalając Maximowi Renaux objąć prowadzenie, którego nie zamierzał oddać. Seewer co prawda nie pozwolił mu odjechać zbyt daleko, jednak Renaux miał wszystko pod kontrolą do samego końca i wygrał wyścig.

Tim Gajser jechał równo, ale nie ryzykował na trudnym torze. Tim zajął trzecie miejsce w klasyfikacji dnia z wynikami 2-3. Był szybki i miał liderów w zasięgu wzroku, ale mając w głowie tytuł mistrzowski, pojechał po prostu rozsądnie.

Wyniki klasy MXGP

1. Jeremy Seewer
2. Maxime Renaux
3. Tim Gajser
4. Glenn Coldenhoff
5. Jorge Prado
6. Calvin Vlaanderen
7. Mitchell Evans
8. Brian Bogers
9. Mattia Guadagnini
10. Valentin Guillod
11. Ben Watson
12. Brent Van doninck
13. Jed Beaton
14. Henry Jacobi
15. Jeremy Van Horebeek
16. Pauls Jonass
17. Ivo Monticelli
18. Benoit Paturel
19. Romain Febvre
20. Alberto Forato

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 13 rundach)

1. Tim Gajser 577
2. Jeremy Seewer 452
3. Jorge Prado 442
4. Maxime Renaux 410
5. Glenn Coldenhoff 399
6. Ruben Fernandez 342
7. Pauls Jonass 287
8. Brian Bogers 287
9. Calvin Vlaanderen 268
10. Jeremy Van Horebeek 239

W klasie MX2 byliśmy świadkami dwóch zupełnie różnych wyścigów, w których triumfowali zawodnicy Yamahy. W pierwszym wyścigu Thibault Benistant zaliczył świetny start, zaczął odjeżdżać rywalom i po tym, jak odparł presję na początku wyścigu ze strony Simona Laegenfeldera, odniósł zwycięstwo.  Laegenfelder musiał zadowolić się drugim miejscem, ponieważ tempo Francuza w drugiej połowie wyścigu okazało się dla niego zbyt duże.

Nieco dalej jechał Jago Geerts, który był poza pierwszą piątką, ale gdy dotarł do trzeciego miejsca, jechał mądrze i nie ryzykował zbyt wiele, trzymając za sobą rywala w walce o tytuł - Toma Vialle. Vialle miał fatalny wyścig, kiedy pomimo dobrego startu wypadł z drugiego zakrętu i wznawiał jazdę z dziesiątego miejsca. Zdołał dojechać do szóstej pozycji, ale potem ponownie spadł na dziesiątą pozycję.

W drugim wyścigu to Jago Geerts zgarnął holeshota, ale Vialle natychmiast wskoczył mu na koło i nie marnując czasu wyprzedził rywala jeszcze na pierwszym okrążeniu obejmując prowadzenie. Od tego momentu po raz kolejny jechali razem, do czasu kiedy Vialle wyjechał z toru na dole zjazdu, oddając Geertsowi prowadzenie. Ale Vialle się nie poddawał i pozostał za Geertsem, a na ostatnim okrążeniu robił wszystko, aby go wyprzedzić, jednak bezskutecznie.

Laegenfelder zajął mocne trzecie miejsce, a zwycięzca pierwszego wyścigu Benistant po złym starcie wrócił na czwartą pozycję i zapewnił sobie drugie miejsce w klasyfikacji dnia.

Po wygranej w Loket Jago Geerts odzyskał pozycję lidera w klasyfikacji i ma obecnie przewagę ośmiu punktów nad Tomem Vialle. Kolejna runda odbędzie się już za tydzień na rodzimej ziemi Geertsa - w Lommel.

Wyniki klasy MX2

1. Jago Geerts
2. Thibault Benistant
3. Simon Laengenfelder
4. Kevin Horgmo
5. Tom Vialle
6. Kay de Wolf
7. Mikkel Haarup
8. Liam Everts
9. Stephen Rubini
10. Andrea Adamo
11. Jan Pancar
12. Tom Guyon
13. Tomas Kohut
14. Jeremy Sydow
15. Camden Mc Lellan
16. Maxime Grau
17. Noah Ludwig
18. Kay Karssemakers
19. Jakub Teresak
20. Petr Polak

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 13 rundach)

1. Jago Geerts 543
2. Tom Vialle 535
3. Simon Laengenfelder 437
4. Kevin Horgmo 390
5. Mikkel Haarup 358
6. Thibault Benistant 347
7. Andrea Adamo 337
8. Stephen Rubini 302
9. Kay de Wolf 273
10. Isak Gifting 255

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr