tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki 17 rundy. Walka o tytu w klasie MX2 nadal trwa [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: wyniki 17 rundy. Walka o tytu w klasie MX2 nadal trwa [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2022.08.22, 11:52 Drukuj

Mistrzostwa Świata w Motocrossie dotarły do przedostatniej rundy sezonu 2022, w której zawodnicy ścigali się na torze Saint Jean d'Angely we Francji. Tysiące fanów zgromadziło się na tym historycznym torze, aby zobaczyć zmagania najlepszych riderów globu.

Kwestia tytułu w klasie MXGP rozstrzygnęła się w poprzedni weekend w Finlandii, natomiast walka o najwyższy stopień podium w klasie MX2 nadal trwa. W miniony weekend lider tabeli, Jago Geerts, nie poradził sobie z presją i po dwóch upadkach w drugim wyścigu z wynikiem 3-7 musiał się zadowolić najniższym stopniem podium.

NAS Analytics TAG

Nerwy na wodzy utrzymał natomiast Tom Vialle, który w pierwszym wyścigu uplasowął się tuż za zwycięzcą - Thibaultem Benistantem, a drugi wyścig wygrał. Wynik 2-1 dał mu wygraną w rundzie i pozwolił na zmniejszenie straty do Geertsa w klasyfikacji sezonu do zaledwie dwóch punktów. Walka więc w tej klasie będzie toczyć się do samego końca, a ten który pojedzie lepiej za dwa tygodnie w Turcji zostanie mistrzem świata.

Do tego czasu Jago Geerts będzie musiał zregenerować się psychicznie, aby być gotowym do wyścigów pod największą presją w jego dotychczasowej karierze, po tym jak rozbił się w trzech z czterech ostatnich wyścigów. To będzie dla niego raczej sprawdzian psychiki, niż szybkości.

Wyniki klasy MX2

1. Tom Vialle
2. Thibault Benistant
3. Jago Geerts
4. Tom Guyon
5. Liam Everts
6. Simon Längenfelder
7. Kevin Horgmo
8. Andrea Adamo
9. Roan Van De Moosdijk
10. Mikkel Haarup

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 17 rundach)

1. Jago Geerts 710
2. Tom Vialle 708
3. Simon Längenfelder 564
4. Kevin Horgmo 503
5. Thibault Benistant 481
6. Mikkel Haarup 435
7. Kay de Wolf 410
8. Andrea Adamo 410
9. Stephen Rubini 373
10. Liam Everts 286

W pierwszym wyścigu klasy MXGP Jeremy Seewer pojechał świetny wyścig prowadząc od startu do mety. Na wczesnym etapie drugi jechał Romain Febvre, ale Tim Gajser zdołał go wyprzedzić i skierował swoją uwagę na Seewera. Jednak Szwajcar do końca wytrzymał presję rywala i odniósł zwycięstwo.

Febvre dojechał w odosobnieniu na trzecim miejscu, a Jorge Prado skutecznie powstrzymał Maxime Renaux i utrzymał się na czwartym miejscu.

W drugim wyścigu Jorge Prado zgarnął holeshota i prowadził przez wszystkie okrążenia, z wyjątkiem kluczowej ostatniej połowy ostatniego z nich. Seewer, który przez cały wyścig wywierał presję na Prado, popełnił błąd na ostatnim okrążeniu, co pozwoliło Gajserowi przejąć drugie miejsce. Słoweniec nie marnował czasu, wyprzedził również Prado i wygrał wyścig. Seewer uplasował się za Prado na trzeciej pozycji, a Maxime Renaux powstrzymujący ataki Romaina Febvre zajał czwarte miejsce.

Na podium rundy stanęli: Tim Gajser, Jeremy Seewer i Jorge Prado, W klasyfikacji niezagrożony z tytułem mistrzowskim pozostaje Tom Gajser, drugie miejsce zajmuje Jeremy Seewer, a trzecie miejsce z rąk Glenna Coldenhoffa, które we Francji uzyskał szósty wynik (6-8), odbił Jorge Prado.

Finałowa runda sezonu odbędzie się w pierwszy weekend września w tureckim Afyonie. To właśnie tam poznamy mistrza świata klasy MX2 i ostateczny kształt klasyfikacji sezonu 2022.

Wyniki klasy MXGP

1. Tim Gajser
2. Jeremy Seewer
3. Jorge Prado
4. Romain Febvre
5. Maxime Renaux
6. Glenn Coldenhoff
7. Calvin Vlaanderen
8. Pauls Jonass
9. Mitchell Evans
10. Alberto Forato

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 17 rundach)

1. Tim Gajser 721
2. Jeremy Seewer 615
3. Jorge Prado 557
4. Glenn Coldenhoff 553
5. Maxime Renaux 540
6. Brian Bogers 406
7. Ruben Fernandez 380
8. Calvin Vlaanderen 379
9. Pauls Jonass 350
10. Mitchell Evans 296

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr