tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki dziewitej rundy. Francuzi dominuj w Madrycie [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: wyniki dziewitej rundy. Francuzi dominuj w Madrycie [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2022.05.30, 10:56 Drukuj

Intu Xanadu - Arroyomolinos było gospodarzem dziewiątej rundy Mistrzostw Świata w Motocrossie. Grand Prix Hiszpanii przyciągnęło na tor tysiące fanów, którzy w intensywnym upale dopingowali zawodników, dla których to wydarzenie było prawdziwym testem sprawności i wytrzymałości.

Maxime Renaux miał idealny dzień z wynikiem 1-1 wywalczonym na technicznym i wypełnionym koleinami torze w Hiszpanii. Renaux wygrał GP i pokazał, że jest zawodnikiem gotowym wykorzystać każdy błąd i każdy słabszy dzień Tima Gajsera.

NAS Analytics TAG

W pierwszym wyścigu Renaux wyprzedził Jorge Prado, objął prowadzenie i pojechał po zwycięstwo nie przejmując się jadącym za nim Timem Gajserem. Francuz po raz kolejny pokazał, że w swoim pierwszym sezonie w klasie MXGP nie ma kompleksów. Gajser zameldował się ne mecie drugi, a Prado trzeci.

W drugim wyścigu Prado ponownie zgarnął holeshota i prowadząc oddalał się od jadącego na drugiej pozycji Renaux. Niestety Hiszpan w pewnym momencie stracił przyczepność i rozbił się po wyskoku oddając Renaux prowadzenie.

Glenn Coldenhoff zajął drugie miejsce w drugim wyścigu oraz drugie w klasyfikacji rundy dając Yamasze wynik 1-2 w GP Hiszpanii. Brian Bogers cały dzień jechał bardzo dobrze i z wynikiem 4-3 zameldował się na najniższym stopniu podium.

Tim Gajser, który wciąż jest nieco osłabiony po chorobie, uzyskał wynik 2-6 i zajął czwarte miejsce w klasyfikacji rundy. W tabeli Słoweniec wciąż jest na prowadzeniu z przewagą 66 punktów nad Renaux.

Wyniki klasy MXGP

1. Maxime Renaux
2. Glenn Coldenhoff
3. Brian Bogers
4. Tim Gajser
5. Jorge Prado
6. Mattia Guadagnini
7. Ruben Fernandez
8. Jeremy Seewer
9. Pauls Jonass
10. Alberto Forato

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 9 rundach)

1. Tim Gajser 404
2. Maxime Renaux 338
3. Jeremy Seewer 292
4. Jorge Prado 290
5. Glenn Coldenhoff 272
6. Brian Bogers 243
7. Ruben Fernandez 242
8. Pauls Jonass 196
9. Calvin Vlaanderen 194
10. Jeremy Van Horebeek 189

Upadki w obu wyścigach kosztowały Jago Geertsa prowadzenie w klasyfikacji generalnej klasy MX2. Tom Vialle skrzętnie wykorzystał błędy rywala, wygrał rundę i zdobył czerwoną tablicę lidera.

Pierwszy wypadek Geertsa wyglądał strasznie, gdy stracił przyczepność na zbyt mocno zlanym wyskoku przed dwiema hopami. Geerts mocno upadł, na szczęście, choć obolały, wrócił na motocykl i zdołał dojechać do mety na dziewiątym miejscu.

Drugi wyścig zapowiadał się jak kolejny klasyczny pojedynek Vialle/Geerts, do czasu kiedy Geerts uślizgnął się w zakręcie i oddał prowadzenie rywalowi. W wyniku tego musiał zadowolić się drugim miejscem w wyścigu i trzecim w klasyfikacji rundy. Vialle prowadzi teraz w tabeli z przewagą dziesięciu punktów.

Simon Laengenfelder miał bardzo dobry dzień i z wynikiem 2-3 stanął na drugim stopniu podium. Liam Everts po nie najlepszym starcie w pierwszym wyścigu zajął szóste miejsce, a w drugim zgarnął holeshota i ostatecznie zajął czwartą pozycję w klasyfikacji dnia.

Wyniki klasy MX2

1. Tom Vialle
2. Simon Längenfelder
3. Jago Geerts
4. Liam Everts
5. Stephen Rubini
6. Thibault Benistant
7. Andrea Adamo
8. Mikkel Haarup
9. Kevin Horgmo
10. Jan Pancar

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 9 rundach)

1. Tom Vialle 382
2. Jago Geerts 372
3. Simon Längenfelder 287
4. Mikkel Haarup 266
5. Kevin Horgmo 259
6. Andrea Adamo 227
7. Kay de Wolf 211
8. Isak Gifting 210
9. Stephen Rubini 207
10. Thibault Benistant 183

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr