tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wyniki 12 rundy. Gajser i Vialle perfekcyjni w Indonezji [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: wyniki 12 rundy. Gajser i Vialle perfekcyjni w Indonezji [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2022.06.27, 11:14 Drukuj

12. runda Mistrzostw Świata w Motocrossie pojechała w miniony weekend na wyspie Sumbawa w Indonezji. Zupełnie nowy tor Samota Rocket Motor Circuit, który został specjalnie zbudowany na to wydarzenie, przypadł do gustu zarówno zawodnikom, jak i fanom, których aż 40 tysięcy przybyło dopingować swoich faworytów podczas pierwszego na wyspie międzynarodowego wydarzenia tej rangi.

W pierwszym wyścigu klasy MXGP Tim Gajser zgarnął holeshota i szybko wypracował sobie przewagę, aby wygodnie kontrolować sytuację, nie narażając się na żadne zakusy ze strony rywali. Walka o drugie miejsce toczyła się pomiędzy Jorge Prado i Rubenem Fernandezem. Prado nie potrafił skutecznie pozbyć się świetnie jadącego Fernandeza i na metę dojechali z różnicą niecałych trzech sekund.

NAS Analytics TAG

Romain Febvre spędził większość wyścigu jadąc za Glennem Coldenhoffem, który zmagał się z zatruciem pokarmowym. Na ostatnim okrążeniu Febvre zdecydował się na próbę wyprzedzenia go, ale Coldenhoff się obronił i ostatecznie czwarte miejsca w takich okolicznościach jest całkiem niezłym wynikiem.

W drugim wyścigu Gajser po starcie jechał czwarty, ale mając dużą płynność i kilka świetnych linii, był w stanie szybko wyprzedzić Fernandeza i Febvre. Na prowadzeniu po starcie jechał Prado, ale Gajserowi nie zajęło dużo czasu wyprzedzenie Hiszpana i przejęcie kontroli nad wyścigiem.

Prado finiszował drugi, choć jadący na trzeciej pozycji Febvre, podobnie jak w pierwszym wyścigu, na ostatnim okrążeniu próbował wyprzedzić rywala. Febvre wiedział, że musi dojechać na metę przed Prado, aby stanąć na podium, jednak tym razem mu się ta sztuka nie udała.

Dzięki świetnemu pierwszemu wyścigowi oraz czwartej pozycji w drugim, Fernandez zapewnił sobie drugie podium MXGP w swoim debiutanckim sezonie w klasie królewskiej.

Wyniki klasy MXGP

1. Tim Gajser
2. Jorge Prado
3. Ruben Fernandez
4. Romain Febvre
5. Glenn Coldenhoff
6. Mitchell Evans
7. Pauls Jonass
8. Mattia Guadagnini
9. Jeremy Seewer
10. Jordi Tixier

Klasyfikacja generalna klasy MXGP (po 12 rundach)

1. Tim Gajser 535
2. Jorge Prado 410
3. Jeremy Seewer 405
4. Maxime Renaux 365
5. Glenn Coldenhoff 363
6. Ruben Fernandez 342
7. Pauls Jonass 278
8. Brian Bogers 263
9. Calvin Vlaanderen 239
10. Jeremy Van Horebeek 229

Gdy wystartował pierwszy wyścig klasy MX2, Tom Vialle zgarnął holeshota przed Kayem de Wolfem i Jago Geertsem, który szybko uplasował się na trzecim miejscu. De Wolf miał mały upadek, który pozwolił Geertsowi przejąć drugie miejsce i skierować swoją uwagę w stronę Vialle. Geerts zmniejszył dzielący ich dystans, ale w połowie wyścigu popełnił kosztowny błąd, który pozwolił Tomowi odnieść łatwe zwycięstwo.

O trzecie miejsce toczyła się zacięta bitwa między De Wolfem, Kevinem Horgmo i Simonem Längenfelderem, do czasu kiedy De Wolf i Horgmo zderzyli się i upadli. Längenfelder wykorzystał sytuację i zajął trzecią pozycję wyprzedzając jeszcze w drodze do mety Thibaulta Benistanta.

Kay de Wolf, który podobnie jak Coldenhoff zmagał się z zatruciem pokarmowym, spadł na ósme miejsce i na takiej pozycji ukończył wyścig.

Drugi wyścig już na samym początku przyniósł chaos. W drugim zakręcie jago Geerts zderzył się z Kevinem Horgmo i obaj zawodnicy wznawiali wyścig z samego końca stawki.

Na czele jechał Vialle, ale Längenfelder siedział mu na tylnym kole, co sprawiło, że Vialle popełnił rzadki błąd, zjechał z toru i trafił w marshalla. Udało mu się jednak utrzymać na motocyklu i wrócić na drugiej pozycji. Niedługo później Längenfelder zaliczył uślizg koła i upadł oddając prowadzenie z powrotem Vialle, który tym razem już nie popełnił kolejnych błędów i dowiózł pierwszą pozycję do mety.

W międzyczasie Geerts zaliczył kolejne dwa upadki i choć był w stanie wrócić na czwarte miejsce, nie dało mu to miejsca na podium. Thibault Benistant zaliczył solidny dzień i z wynikiem 4-3 zajął trzecie miejsce za Simonem Längenfelderem.

W klasyfikacji generalnej Tom Vialle odzyskał pozycję lidera i wyprzedza Geertsa czterema punktami.

Wyniki klasy MX2

1. Tom Vialle
2. Simon Längenfelder
3. Thibault Benistant
4. Jago Geerts
5. Andrea Adamo
6. Kevin Horgmo
7. Stephen Rubini
8. Kay Karssemakers
9. Delvintor Alfarizi
10. Ananda rigi Aditya

Klasyfikacja generalna klasy MX2 (po 12 rundach)

1. Tom Vialle 502
2. Jago Geerts 498
3. Simon Längenfelder 395
4. Kevin Horgmo 356
5. Mikkel Haarup 332
6. Andrea Adamo 314
7. Thibault Benistant 304
8. Stephen Rubini 277
9. Isak Gifting 255
10. Kay de Wolf 244

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr