tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: wstpny kalendarz sezonu 2021
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MXGP: wstpny kalendarz sezonu 2021

Autor: Dominika Jochymska 2020.11.30, 13:26 Drukuj

Infront Moto Racing udostępnił wstępny kalendarz Mistrzostw Świata w Motocrossie 2021. Większość serii planowana jest do rozegrania w Europie. Jednak, tak jak w latach wcześniejszych, są też odleglejsze lokalizacje. Czy pandemia pozwoli rozegrać przyszły sezon normalnie?

Pierwszą, znaczącą zmianą jest to, że sezon 2021 rozpocznie się później niż zwykle. Pierwszy raz w przyszłym roku zawodnicy staną na bramkach startowych na początku kwietnia. Ma to dać czas na złagodzenie pandemii, a zespołom i zawodnikom na przeprowadzenie testów i przygotowań, które są potrzebne do kolejnego intensywnego sezonu wyścigowego. Jak wspomnieliśmy wcześniej, celem jest utrzymanie kalendarza w zwykłym formacie, który w razie potrzeby zostanie dostosowany do ewolucji pandemii COVID-19.

NAS Analytics TAG

Kalendarz będzie obejmował 20 Grand Prix. Pojawiły się w nim cztery zupełnie nowe miejsca: Muscat w Omanie, Oss w Holandii, Itti-KymiRing w Finlandii oraz Igora Drive w Rosji. Kolejną zmianą jest wielka nieobecność w harmonogramie kultowego holenderskiego toru w Valkenswaard. Wielka szkoda, że po latach goszczenia MXGP, w przyszłym roku nie wzięto tego obiektu pod uwagę.

Mistrzostwa Świata w Motocrossie powrócą natomiast do innych ulubionych miejsc. Będą: Agueda, Teutschenthal, Orlyonok, Kegums, Dżakarta, Semarang, Loket, Lommel, Uddevalla, Afyonkarahisar, St Jean d'Angely, Xanadu-Arroyomolinos i Neuquen w Patagonii w Argentynie.

Sezon rozpocznie się 3 kwietnia od Grand Prix w Omanie. Po nim MXGP wróci na dłuższą chwilę do Europy. Włochy, Portugalia, Holandia, Niemcy, Rosja i Łotwa będą gościć najlepszych zawodników świata zanim seria wyruszy do Azji. Dwie rundy odbędą się w Indonezji, po czym zawodnicy wrócą na Stary Kontynent, do Czech, Belgii, Szwecji i Finlandii. Następnie pod koniec sierpnia MXGP pojedzie do Rosji na GP Igora Drive, a następnie do Turcji, Chin, Francji, Hiszpanii i zakończy sezon w pięknej Patagonii w Argentynie.

Po rocznej przerwie, powróci Monster Energy Motocross of Nations. Drużynowe Mistrzostwa Świata odbędą się 26 września na torze Imola we Włoszech.

Kalendarz MXGP 2021

03.04 - Oman Muscat
25.04 - Włochy, tor do potwierdzenia
09.05 - Portugalia, Agueda
23.05 - Holandia, Oss
30.05 - Niemcy, Teutschenthal
13.06 - Rosja, Orlyonok
20.06 - Łotwa, Kegums
04.07 - Indonezja, Jakarta
11.07 - Indonezja, Semarang
25.07 - Czechy, Loket
01.08 - Belgia, Lommel
08.08 - Szwecja, Uddevalla
22.08 - Finlandia, Iitti-KymiRing
29.08 - Rosja, Igora Drive
12.09 - Turcja, Afyonkarahisar
19.09 - Chiny, tor do potwierdzenia
10.10 - Francja, Saint Jean d'Angely
17.10 - Hiszpania, intu Xanadú - Arroyomolinos
31.10 - lokalizacja do potwierdzenia
14.11 - Argentyna, Neuquen

26.09 - MXoN - Włochy, Imola

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr