tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Klekot Ducati powraca! Producent zamontuje suche sprzęgło w jednym z motocykli
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Klekot Ducati powraca! Producent zamontuje suche sprzęgło w jednym z motocykli

Autor: Raff 2018.12.04, 10:54 Drukuj

Ducati powraca do swojej hałaśliwej tradycji - Panigale V4R wyposażone będzie w fabryczne suche sprzęgło! Zmiana w specyfikacji technicznej podyktowana jest wymaganiami regulaminu WSBK.

Ci z nas, którzy mieli niewątpliwą przyjemność, a nawet zaszczyt jeździć starszymi modelami Ducati, pamiętają charakterystyczny klekot suchego sprzęgła i niekończące się docinki kolegów o pralce, grzechotce i śrubach w metalowej misce.

NAS Analytics TAG

A jednak zarówno ten dźwięk, jak i sposób działania takiego sprzęgła przez lata łączył fanów włoskiej marki. Wcale nie przeszkadzało im to, że można było je spalić jedną nieumiejętną przejażdżką przez miasto. Borgo Panigale postanowiło wrócić do tej pięknej, klekoczącej tradycji.

Team Ducati planował zamontować suche sprzęgło w motocyklu przygotowanym do wyścigów WSBK, jednak, zgodnie z regulaminem, modyfikacja taka byłaby dozwolona tylko wówczas, jeśli wersja drogowa również miałaby podobne wyposażenie. Podjęto zatem decyzję o wymianie sprzęgła w homologowanym na drogi publiczne Panigale V4R na suche.

Producentem suchego sprzęgła poślizgowego jest STM. Jest ono wyposażone w dziewięć płytek dociskowych i regulowane sprężyny. Problemem mogą okazać się europejskie i amerykańskie normy hałasu - ten typ sprzęgła, oprócz niewątpliwych zalet, ma także wadę - jest po prostu głośne.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę