tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 John McGuinness poza ekipą Hondy w sezonie 2018

John McGuinness poza ekipą Hondy w sezonie 2018

Autor: Konrad Bartnik 2017.12.20, 12:24 Drukuj

Honda Motor Europe ogłosiła duet swoich kierowców na sezon 2018 w wyścigach ulicznych. W jej barwach wystartują Ian Hutchinson oraz Lee Johnston, zabraknie za to najbardziej utytułowanego zawodnika Hondy - Johna McGuinnessa. Z tego powodu pojawiło się kilka spekulacji co do jego przyszłości.

John McGuinness jest prawdziwą legendą brytyjskich wyścigów ulicznych, w najsłynniejszym wyścigu TT na wyspie Man zwyciężał aż 23 razy. Do pobicia dotychczasowego rekordu Joeya Dunlopa brakuje mu jeszcze czterech wygranych, jednak wydarzenia minionego sezonu bardzo go od tego oddaliły. W maju został poważnie ranny w czasie treningów do imprezy North West 200 i z tego powodu nie wystartował na wyspie Man.

Brytyjski mistrz niemal od początku swojej kariery związany był z Hondą, lecz nie pojawił się w składzie tej ekipy na przyszły rok. Spowodowało to falę domysłów, z których najpewniejsze wydają się trzy opcje. Po pierwsze, 45-letni zawodnik, mający na utrzymaniu rodzinę, może po prostu przejść na sportową emeryturę. Po drugie, mając na uwadze nie do końca wyleczone kontuzje, może ograniczyć do minimum kalendarz swoich startów w przyszłym sezonie, skupiając się tylko na wyścigu na wyspie Man.

Trzecia opcja jest najbardziej interesująca. Być może drogi wieloletnich partnerów się rozejdą i legendarny zawodnik na sam koniec kariery zmieni ekipę. Na twitterze pojawiło się znaczące zdjęcie, wykonane przez jednego z dyrektorów wyścigu TT, na którym John McGuinness siedzi na wyścigowym Nortonie SG6. Wygląda to na żart, ale kto wie? Sportowe ambicje obecnego właściciela firmy Norton są powszechnie znane.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę