tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 John McGuinness "bardzo zainteresowany" miejscem w ekipie Nortona
NAS Analytics TAG
2021 03 Benelli TRK 502 X billboard
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

John McGuinness "bardzo zainteresowany" miejscem w ekipie Nortona

Autor: Konrad Bartnik 2018.01.16, 18:09 Drukuj

Legenda wyścigów TT, John McGuinness, wyraźnie potwierdził swój zamiar rozstania z Hondą i chęć przejścia do zespołu firmy Norton. Obecnie zawodnik kończy rekonwalescencję po zeszłorocznym groźnym wypadku w czasie wyścigu North West 200.

Dla 23-krotnego zwycięzcy wyścigów Tourist Trophy sezon 2017 był naprawdę koszmarny. Upłynął pod znakiem ciężkiej relacji z partnerami z teamu Hondy i fatalnego wypadku na North West 200, w którym poważnie ucierpiały jego nogi i kręgosłup. Obecnie 45-letni zawodnik kończy rehabilitację, której wyniki są bardzo obiecujące, myśli więc o dalszych startach.

NAS Analytics TAG

W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie McGuinnessa z szefem zespołu Hondy, po którym stało się jasne, że ich drogi się rozejdą. Podobno miały już miejsce wstępne rozmowy z ekipami Tyco BMW oraz Kawasaki, wiele wskazuje jednak na to, że najbardziej prawdopodobnym kierunkiem będzie Norton - powracająca gwiazda wyścigów TT. Na ostatniej dorocznej imprezie Fundacji Joeya Dunlopa McGuinness powiedział wprost, że jest "bardzo, bardzo zainteresowany" wejściem do tego zespołu. Ostatnie wyniki Nortona wskazują, że ich maszyna jest zdolna do konkurowania z najlepszymi.

Legendarny zawodnik jest zdeterminowany, by nie kończyć swojej fantastycznej kariery przykrym wypadkiem. Jeśli jego współpraca z Nortonem dojdzie do skutku, nie sposób będzie uniknąć porównań do słynnego Steve’a Hislopa, który na motocyklu brytyjskiej firmy pokonał  w 1992 roku Carla Fogarty’ego na Yamasze. Wyścig ten uważany jest do dziś za jeden z najlepszych w historii Tourist Trophy. A sam Norton, po wielu upadkach, wraca do grona najlepszych producentów motocykli na świecie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr