tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Guy Martin kończy sportową karierę?

Guy Martin kończy sportową karierę?

Autor: Michał Brzozowski 2017.07.26, 12:19 1 Drukuj

Guy Martin po wycofaniu się z tegorocznego wyścigu Ulster Grand Prix podjął decyzję o zakończeniu swojej sportowej kariery.

Guy Martin, wybitny zawodnik wyścigów ulicznych już raz podjął decyzję o zawieszeniu swojej kariery, jednak nie wytrzymał w postanowieniu i wrócił w tym roku do zmagań w wyścigach drogowych. Skusił go kontrakt podpisany z Honda Dream Team, w którym to zespole miał się ścigać u boku 23-krotnego zwycięzcy TT - Johna McGuinness’a. Ten sezon miał być inny niż wszystkie do tej pory, niestety nie wszystko poszło tak, jak było to zaplanowane.

Późna dostawa nowych Fireblade’ów spowodowała opóźnienia w testach i przygotowaniach maszyn dla obu wybitnych zawodników. To był dopiero początek katastrofy.

W wyniku wypadku, spowodowanego przez zblokowanie gazu przez jednostkę sterującą silnikiem (ECU), podczas wyścigu North West 200, McGuinness ucierpiał na tyle, że musiał się wycofać z tegorocznej rywalizacji. Martin pozostał sam na placu boju, ale niestety jego założenia także wzięły w łeb.

Po wypadku w czasie wyścigu Superbike TT na Wyspie Man, Martin musiał wycofać się z rywalizacji również w klasie Senior. Po tym smutnym zdarzeniu uczestniczył już tylko w testach swojego teamu na torze Cadwell Park, po czym podjął decyzję o wycofaniu się ze sportu.

Podczas wywiadu dla serwisu MCN Guy Martin powiedział: "Ściganie się było dla mnie dobre, ale już się nim znudziłem. Wiecie jak to jest, spędzacie początek roku na przygotowaniach do sezonu - testowanie, ściganie, gadanie o tym i w kółko to samo. To jak Dzień Świstaka! Czas to zakończyć."

Czas pokaże, czy ten wybitny zawodnik wytrzyma w swoim postanowieniu. Raz już wrócił, może wróci po raz kolejny. Trzymam kciuki za to, że będzie zadowolony ze swojej decyzji - jaka by nie była.

Źródło: MCN

Zdjęcia
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę