tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ulster Grand Prix 2022 potwierdzone. Legendarny wycig powraca pomimo przeszkd
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ulster Grand Prix 2022 potwierdzone. Legendarny wycig powraca pomimo przeszkd

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.01.14, 08:38 Drukuj

Organizatorzy Ulster Grand Prix potwierdzili, że w tym roku wyścigi drogowe powrócą na tor Dundrod po kłopotach spowodowanych nie tylko pandemią, ale także długami.

W 2020 roku Dundrod Club został postawiony w stan upadłości po tym, jak okazało się, że ma długi wynoszące około 300 tys. funtów. Jak podaje BBC, wyścig zostanie zorganizowany przez Revival Racing Motorcycle Club. Tegoroczna rywalizacja będzie wyjątkowa, ponieważ legendarne zmagania uliczne mają obchodzić stulecie istnienia. Nowym organizatorem ma być Revival Racing Motorcycle Club.

NAS Analytics TAG

Teraz za wyścigi będą odpowiedzialni Mervyn Whyte, który wcześniej był dyrektorem North West 200 oraz legenda wyścigów drogowych - Philip McCallen. W oświadczeniu napisano: "Zdajemy sobie sprawę z unikalnego podejścia zawodników i kibiców do wyścigu Ulster Grand Prix, dlatego jesteśmy zaszczyceni mogąc przywrócić legendarny wyścig na słynnym torze. To był bardzo niepewny czas z powodu koronawirusa, więc nie możemy się doczekać, kiedy ponownie usłyszymy ryk motocykli."

Tegoroczna edycja Ulster Grand Prix ma się odbyć w dniach od 16 do 20 sierpnia. Dokładne informacje nie są jeszcze znane. O tym, jak poważne były problemy świadczy chociażby wypowiedź Lee Johnstona, który w 2019 roku był jednym z zawodników pozostawionych bez nagrody za zwycięstwo w wyścigu. Wynikało to z tego, że organizatorzy już wtedy mieli spore problemy finansowe.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr