tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ryan Farquhar z rekordem zwycięstw w wyścigach drogowych NAS Analytics TAG
2019 11 01 SportUP MS SE Tauron Arena billboard
NAS Analytics TAG

Ryan Farquhar z rekordem zwycięstw w wyścigach drogowych

Autor: Janusz Bębenek 2019.05.16, 10:58 1 Drukuj

Brytyjsko-irlandzkie wyścigi drogowe kojarzą nam się przede wszystkim z takimi nazwiskami, jak John McGuiness, Guy Martin, Mike Hailwood czy słynna rodzina Dunlopów. Najwięcej zwycięstw w tych zawodach odniósł jednak pochodzący z Irlandii Północnej Ryan Farquhar, który został niedawno wpisany do Księgi Rekordów Guinessa.

Kariera zawodnicza 43-letniego dziś Ryana Farquhara trwała ponad 20 lat. W tym czasie wielokrotnie brał udział we wszystkich liczących się wyścigach ulicznych w Irlandii i Wlk. Brytanii, m.in. North West 200, Isle of Man TT, Manx Grand Prix, Ulster Grand Prix, Southern 100, Oliver’s Mount, Scarborough oraz Aberdare Park.

NAS Analytics TAG

Ryan startował na wszystkich typach motocykli, od klasy 125 do Superbike i Supersport, a także w wyścigach klasyków. Przerwał karierę w 2012 roku, lecz powrócił dwa lata później. W 2016 roku brał udział w groźnym wypadku w czasie rywalizacji klasy Lightweight na North West 200. Odniósł poważne obrażenia, ale zdołał wrócić do pełnego zdrowia. Od tego czasu skupił się na prowadzeniu własnego zespołu KMR Kawasaki, który również odnosi duże sukcesy.

Ryan Farquhar odniósł łącznie imponujące 357 zwycięstw w wyścigach ulicznych, więcej niż jakikolwiek zawodnik w historii. Z tego powodu został w zeszłym miesiącu wpisany do Księgi Rekordów Guinessa.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę