tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Hutchinson wygrywa Ulster Grand Prix

Hutchinson wygrywa Ulster Grand Prix

Autor: Reklama 2016.08.18, 12:21 Drukuj

Ian Hutchinson kontynuuje rewelacyjny sezon w wyścigach drogowych. W ubiegły weekend wygrał Ulster GP.

Zawodnik Metzelera Ian Hutchinson ustanowił nowy rekord podczas Ulster GP. Inni zawodnicy Metzelera, Dan Kneen i William Dunlop, także mogą pochwalić się finiszami na podium w klasach Superstock i Supersport.

Popularna w Północnej Irlandii impreza w ubiegły weekend gościła tysiące fanów. Mający 7 mil uliczny tor jest jednym z najszybszych w kalendarzu. Ściganie rozpoczęło się od klasy Superstock. Ian Hutchinson (Tyco BMW) szybko wyszedł na prowadzenie z czwartego rzędu, przecinając prostą startową pierwszego okrążenia jako lider wyścigu. Przez sześć okrążeń Hutchinson walczył z Michaelem Dunlopem i Danem Kneenem. Obydwaj Hutchinson i Kneen korzystali z opon Racetec RR dostępnych w sieci dystrybucyjnej Metzeler.

Pierwszy wyścig klasy Supersport to także dobry start „Hutchiego” i walka o czołowe pozycje. Niestety, na początku 5 okrążenia wyścig przerwano i Ian ostatecznie zajął 2 lokatę za sterami swojej Yamahy.

Wyścig klasy Superbike nie był mniej emocjonujący. Hutchinson, Anstey i Dunlop walczyli o zwycięstwo przez cały wyścig. Ian finalnie zwyciężył, ale jego przewaga wynosiła zaledwie 0,2 sekundy. Jeszcze mniejszą przewagą Hutchinson wygrał drugi wyścig klasy Supersport, przekraczając linię mety 0,1 sekundy przed Williamem Dunlopem. W ostatnim wyścigu weekendu, drugim klasy Superbike, Ian ustanowił rekord toru (3:18.701) oraz nową rekordową średnią prędkość: 134.089 mil na godzinę (ponad 215 km./h). Tym samym Hutchinson korzystając z ogumienia Metzeler Racetec RR stał się najszybszym zawodnikiem wyścigów drogowych na świecie!