tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 North West 200 2017: dominacja jednego zawodnika

North West 200 2017: dominacja jednego zawodnika

Autor: Informacja prasowa 2017.05.18, 11:37 Drukuj

Zakończona przed kilkoma dniami tegoroczna edycja słynnych wyścigów ulicznych North West 200 upłynęła pod znakiem zmiennych warunków atmosferycznych i wyjątkowo zaciekłej rywalizacji. Bohaterem zmagań okazał się Alastair Seeley, który wygrał aż cztery z ośmiu wyścigów, a w piątym zajął drugie miejsce.

Odbywające się na drogach publicznych Irlandii Północnej wyścigi North West 200 uchodzą za jedne z najbardziej wymagających i niebezpiecznych na świecie. Ich niekwestionowanym królem jest od dłuższego czasu lokalny zawodnik Alastair Seeley, który, wliczając tegoroczne sukcesy, wygrał w swojej karierze już 21 wyścigów tej serii. Alastair, zwany także Małym Czarodziejem, jest w niezwykle wysokiej formie, co udowodnił już na samym starcie, wygrywając kwalifikacje w kategoriach Supersport i Superstock.

Trzy pierwsze wyścigi zawodów North West 200 odbyły się w czwartek, w bardzo dobrych warunkach pogodowych. Bezchmurne niebo i suchy asfalt pozwoliły na naprawdę ostrą rywalizację na najwyższym poziomie. Klasę Superstock wygrał wspomniany już Seeley, który na swoim BMW S1000RR wpadł na metę z dużą, 12-sekundową przewagą nad kolejnym zawodnikiem. Wykręcił przy tym nowy rekord okrążenia. Dzień należał jednak do Martina Jessopa, który triumfował w klasach Supersport i Supertwin.

Pięć kolejnych wyścigów odbyło się w sobotę, która przyniosła radykalną zmianę warunków. Padający deszcz spowodował opóźnienie startów oraz mocno dał w kość zawodnikom i ich ekipom. Tu Seeley pokazał pełnię klasy, wygrywając wyścigi klas Supersport, Superbike i Superstock. Klasę Supertwin wygrał zasłużony Michael Rutter. Trasa zdążyła wyschnąć akurat na drugi wyścig superbike’ów, który przyniósł pierwsze zwycięstwo Glennowi Irwinowi, wschodzącej gwieździe tej dyscypliny.

Tegoroczny North West 200 był znakomity również dla firmy Metzeler. Wszyscy zwycięzcy i ogromna większość zawodników zajmujących dalsze miejsca na podium jeżdżą na gumach niemieckiego producenta, a model RACETEC RR powoli staje się definicją wyścigowej opony.

Wyniki zawodów North West 200 ‘2017:

Czwartek, 11 maja 2017:

Wyścig 1: Supersport

1. Martin Jessop
2. Ian Hutchison
3. James Hillier

Wyścig 2: Superstock

1. Alastair Seeley
2. Lee Johnston
3. Dean Harrison

Wyścig 3: Supertwin

1. Martin Jessop
2. Michael Rutter
3. Ivan Lintin

Sobota, 13 maja 2017:

Wyścig 1: Bet McLean Supersport

1. Alastair Seeley
2. William Dunlop
3. Michael Dunlop

Wyścig 2: The Anchor Complex Superbike

1. Alastair Seeley
2. Michael Rutter
3. Lee Johnston

Wyścig 3: J M Paterson Supertwin

1. Michael Rutter
2. Daniel Cooper
3. Martin Jessop

Wyścig 4: Vauxhall NW200 Superbike

1. Glenn Irwin
2. Alastair Seeley
3. Ian Hutchison

Wyścig 5: CP Hire Superstock

1. Alastair Seeley
2. Ian Hutchison
3. Michael Rutter

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę