tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Inspekcja Transportu Drogowego zniknie, zasili szeregi policji
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG

Inspekcja Transportu Drogowego zniknie, zasili szeregi policji

Autor: Beavis 2015.12.07, 15:28 4 Drukuj

700 pracowników ITD zostanie wdrożonych do policji wraz z elektronicznym systemem kontroli ruchu drogowego i fotoradarami.

Wiceminister Jarosław Zieliński podał w wypowiedzi dla Polskiej Agencji Prasowej, że MSWiA pracuje nad projektem ustawy na mocy której ITD zostanie wcielona w policję. W opinii wiceministra policja jest najlepiej przygotowana do przeprowadzania kontroli drogowych, a wcielenie ITD do policji jest częścią większej akcji mającej na celu poprawienie bezpieczeństwa na drogach i w miejscach publicznych.

Powyższa decyzja została podjęta po raporcie Najwyższej Izby Kontroli, która wykazała, że braki kadrowe oraz niejasny status inspektora znikomo przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

I teraz przechodzimy do ważnej informacji także z perspektywy motocyklistów. Obok 700 osób, które z inspektorów zostanie przemianowana na funkcjonariuszy, policja przechwyci także operowany przez ITD elektroniczny system nadzoru nad ruchem drogowym oraz fotoradary. Wg. raporty NIK do 40% sprawców wykroczeń drogowych unikało kary finansowej i otrzymania punktów karnych (np. odmawiając podawania sprawcy), co w teorii ma zostać rozwiązane w momencie przejęcia obowiązków przez policję.

A z tego zaś wynika, że nowelizacja ustawy może wykraczać poza likwidację ITD, np. zwiększając uprawnienia policji. Nie od dziś wiadomo, że kierowcy są najskuteczniej uzupełniającą budżet państwa grupą (obok małych i średnich przedsiębiorców). Więcej uprawień i więcej funkcjonariuszy idzie w parze z zaostrzaniem przepisów dotyczących ruchu drogowego.

Źródło: PAP

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:barti 07/12/2015 12:19

no i bardzo dobrze

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę