tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Inspekcja Transportu Drogowego zniknie, zasili szeregi policji NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Inspekcja Transportu Drogowego zniknie, zasili szeregi policji

Autor: Beavis 2015.12.07, 15:28 4 Drukuj

700 pracowników ITD zostanie wdrożonych do policji wraz z elektronicznym systemem kontroli ruchu drogowego i fotoradarami.

Wiceminister Jarosław Zieliński podał w wypowiedzi dla Polskiej Agencji Prasowej, że MSWiA pracuje nad projektem ustawy na mocy której ITD zostanie wcielona w policję. W opinii wiceministra policja jest najlepiej przygotowana do przeprowadzania kontroli drogowych, a wcielenie ITD do policji jest częścią większej akcji mającej na celu poprawienie bezpieczeństwa na drogach i w miejscach publicznych.

NAS Analytics TAG

Powyższa decyzja została podjęta po raporcie Najwyższej Izby Kontroli, która wykazała, że braki kadrowe oraz niejasny status inspektora znikomo przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

I teraz przechodzimy do ważnej informacji także z perspektywy motocyklistów. Obok 700 osób, które z inspektorów zostanie przemianowana na funkcjonariuszy, policja przechwyci także operowany przez ITD elektroniczny system nadzoru nad ruchem drogowym oraz fotoradary. Wg. raporty NIK do 40% sprawców wykroczeń drogowych unikało kary finansowej i otrzymania punktów karnych (np. odmawiając podawania sprawcy), co w teorii ma zostać rozwiązane w momencie przejęcia obowiązków przez policję.

A z tego zaś wynika, że nowelizacja ustawy może wykraczać poza likwidację ITD, np. zwiększając uprawnienia policji. Nie od dziś wiadomo, że kierowcy są najskuteczniej uzupełniającą budżet państwa grupą (obok małych i średnich przedsiębiorców). Więcej uprawień i więcej funkcjonariuszy idzie w parze z zaostrzaniem przepisów dotyczących ruchu drogowego.

Źródło: PAP

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:barti 07/12/2015 12:19

no i bardzo dobrze

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę