tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Od 1 stycznia mniej fotoradarów na polskich drogach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Od 1 stycznia mniej fotoradarów na polskich drogach

Autor: Beavis 2016.01.04, 15:44 4 Drukuj

Kierowców w nowym roku przywitały fotoradary owinięte folią. Straż miejska straciła prawo do obsługi fotoradarów wraz z 1 stycznia.

Temat zgłębialiśmy na bieżąco, jeszcze we wrześniu kiedy prezydent Andrzej Duda podpisywał nowelizację ustawy prawo o ruchu drogowym, odbierając straży miejskiej możliwość przeprowadzania kontroli fotoradarowej. Całe zamieszanie spowodował raport NIK z listopada 2014 roku, z którego jasno wynikało, że gminne i miejskie fotoradary bardziej niż prewencyjnie wykorzystywane są do uzupełniania lokalnych budżetów. Już wtedy część gmin zapowiedziało, że będzie zmuszone do likwidacji straży, gdyż bez fotoradarów jej istnienie nie ma sensu.

NAS Analytics TAG

Wraz z 1 styczniem 2016 przepisy weszły w życie, co za tym idzie z dróg zniknęło blisko 400 fotoradarów. Niektóre z nich straszą nadal przy drogach, owinięte np. czarną folią. Co stanie się z fotoradarami? Nie do końca wiadomo. Policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego (już niedługo włączona w szeregi tej pierwszej), nawet otrzymując urządzenia za darmo, musiałaby dostosować je do swoich systemów co oczywiście jest kosztowne.

Przedstawiciele straży miejskiej boją się, że na drogach wzrośnie liczba wypadków. Policja uspakaja i zapewnia, że od stycznia na drogach pojawią się wzmożone kontrole.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę