Indy GP - Wy¶cig 125ccm
Nicolas Terol odnósł swoje pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach ¶wiata, wygrywaj±c przerwany z powodu deszczu wy¶cig o Red Bull Indianapolis Grand Prix klasy 125ccm.
Po starcie na prowadzeniu znalazł się zdobywca pole position, 17'letni Hiszpan Pol Espargaro, który przez dziesięć z dwudziestu trzech zaplanowanych okr±żeń powoli, ale systematycznie powiększał swoj± przewagę nad Terolem i Brytyjczykiem Scottem Reddingiem.
Na dziesi±tym kółku lider stracił prowadzenie po błędzie i od tego czasu czele stawki utrzymywał się Terol, za¶ Redding wpadł w kleszcze pięcioosobowej grupy w składzie Sandro Cortese, Simone Corsi, Marc Marquez, Mike di Meglio i Stefan Bradl.
W pewnym momencie wydawało się, że Terolowi uda się uciec rywalowi, lecz na siedemnastym kółku Espargaro powrócił na prowadzenie. W ten chwili organizatorzy postanowili jednak przerwać wy¶cig z powodu nasilaj±cych się opadów deszczu i zgodnie z przepisami, po ostateczny wynik należało „cofn±ć" się o jedno kółko.
Tym sposobem zwycięstwo trafiło w ręce Terola, za¶ na najniższym stopniu podium stan±ł zwycięzca sierpniowej Grand Prix Czech, Niemiec Stefan Bradl. Tylko dwa punkty zdobył triumfuj±cy dwa tygodnie temu w San Marino obrońca mistrzowskiego tytułu Gabor Talmacsi. Węier wystartował w wy¶cigu mimo złamanego w treningach lewego nadgarstka.
Po ¶wietnym pocz±tku ostatecznie z powodu awarii motocykla wycofał się najszybszy w pi±tek na mokrym torze Włoch Andrea Iannone, którego zespołowy kolega, Michael Ranseder zaliczył dzi¶ aż dwa upadki.
Prowadz±cy w klasyfikacji generalnej Mike di Meglio został sklasyfikowany dopiero na dziesi±tej pozycji, ale nadal utrzymuje się na pierwszym miejscu w tabeli z przewag± dwudziestu pięciu punktów nad Corsim i czterdziestu trzech nad Talmacsim. Trzeci na mecie i czwarty w tabeli, Stefan Bradl, traci do Francuza 50 oczek.
Kolejny wy¶cig klasy 125ccm już za dwa tygodnie na japońskim torze Motegi, a my już we wtorek zapraszamy na strony portalu ¦cigacz.pl na dokładne podsumowanie Red Bull Indianapolis Grand Prix. Dzi¶ do rozegrania jeszcze wy¶cigi klas 250ccm (godzina 19:30, 26 okr±żeń) i MotoGP (21:00, 28 okr±żeń). Wszystko wskazuje na to, iż oba odbęd± się przy bardzo ulewnych opadach deszczu.
Powiedzieli:
Nicolas Terol: „To był bardzo trudny weekend z powodu zmiennej pogody. Poradzili¶my sobie z problemami i w samym wy¶cigu mogłem dogonić lidera. Potem spadł deszcz i jazda była bardzo trudna ale udało mi się obronić prowadzenie. Dziękuję całemu zespołowi i wszystkim sponsorom."
Pol Espargaro: „Jestem zadowolony z wyniku tego wy¶cigu i drugiej pozycji. Wczoraj wywalczyłem pole position i to dla mnie także duży powód do rado¶ci. Próbowałem utrzymać prowadzenie ale nie było to łatwe, tym bardziej pod koniec wy¶cigu gdy zacz±ł kropić deszcz. Mimo wszystko cieszę się, ponieważ na podium nie staje się codziennie."
Stefan Bradl: „Ruszyłem z drugiego biegu i po starcie byłem daleko z tyłu. Musiałem odrabiać straty i w pewnym momencie dogoniłem spor± grupę. Mój motocykl był szybki ale traciłem sporo czasu w pierwszym sektorze toru. Gdy spadł deszcz warunki zrobiły się bardzo trudne, ale cieszę się, że wywalczyłem podium. Gdyby¶my mogli przejechać jeszcze kilka kółek, może byłbym w stanie wygrać, ale nie ma co gdybać."
Wyniki wy¶cigu 125ccm
(top 15)
1. Nicolas Terol, Aprilia
2. Pol Espargaro, Derbi
3. Stefan Brald, Aprilia
4. Scott Redding, Aprilia
5. Sandro Cortese, Aprilia
6. Marc Marquez, KTM
7. Simone Corsi, Aprilia
8. Bradley Smith, Aprilia
9. Stevie Bonesy, Aprilia
10. Mike di Meglio, Derbi
11.Dominique Aegerter, Derbi
12. Joan Olive, Derbi
13. Raffaele De Rosa, KTM
14. Gabor Talmacsi, Aprilia
15. Danny Webb, Aprilia
Klasyfikacja generalna
(top 15)
1. Mike di Meglio 192
2. Simone Corsi 167
3. Gabor Talmacsi 149
4. Stefan Brald 142
5. Nicolas Terol 138
6. Joan Olive 118
7. Bradley Smith 117
8. Pol Espargaro 103
9. Sandro Cortese 97
10. Scott Redding 83
11. Andrea Iannone 77
12. Sergio Gadea 72
13. Marc Marquez 56
14. Stevie Bonsey 46
15. Dominique Aegerter 37







Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze