tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Guy Martin - kłopoty z prawem, podrobione dokumenty i zespół Aspergera
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Guy Martin - kłopoty z prawem, podrobione dokumenty i zespół Aspergera

Autor: Janusz Bębenek 2020.01.22, 14:49 1 Drukuj

Brytyjski kierowca wyścigowy i gospodarz programów TV Guy Martin miał ostatnio poważne problemy. Został oskarżony o posługiwanie się podrobionym prawem jazdy. Sąd oddalił jednak zarzuty ze względu na stan zdrowia Martina, który żyje z zespołem Aspergera. 

Chociaż Guy Martin ostatecznie nie wygrał żadnego wyścigu TT na wyspie Man w głównych kategoriach, to jednak jest jednym z najbardziej znanych zawodników, wywodzących się ze świata wyścigów ulicznych. To człowiek o niesamowitej charyzmie, uwielbiany nie tylko na Wyspach, ale też na całym świecie. Ciężko nie polubić tego roztrzepanego gościa, którego akcent jest równie legendarny, co bujne "pekaesy". Ludzie pokochali go za nieco ekscentryczne zachowanie, połączone z prostotą i skromnością - stał się prawdziwym "bohaterem klasy pracującej".

NAS Analytics TAG

Kiedy Martin stał się rozpoznawalny i zaczął prowadzić programy telewizyjne, ujawniły się jego problemy z kontaktem z ludźmi. Zdiagnozowano u niego zespół Aspergera, czyli łagodne spektrum autyzmu. Jak powiedział wtedy sam zawodnik, w jego życiu niczego to nie zmieniło, wyjaśniło tylko, dlaczego pewne rzeczy robi w określony sposób. 

W 2018 roku Guy Martin został oskarżony o posługiwanie się podrobionym irlandzkim prawem jazdy, które w jego imieniu złożono w brytyjskim urzędzie, by rozszerzyć brytyjskie uprawnienia zawodnika o prowadzenie ciężarówek. W policyjnych dokumentach napisano, że był to dokument "tak bardzo przypominający irlandzkie prawo jazdy, jakby został stworzony celem oszustwa". Martin w rzeczywistości nie ukończył kursu i nie zdobył prawa jazdy na ciężarówki, choć ich serwisowanie do dziś jest jego ogromną pasją. 

Jeszcze przed ogłoszeniem wyroku, w grudniu 2019 roku wycofano zarzuty. Zdecydował o tym raport medyczny o stanie zdrowia Guya Martina. Stwierdzono, że ze względu na zespół Aspergera nie mógł on odpowiednio ocenić całej sprawy oraz bezgranicznie zaufał nieodpowiednim ludziom. 

Kultowy już zawodnik i prezenter będzie się więc mógł skupić na kolejnych szalonych projektach, po których pojawią się książki i filmy dokumentalne. Na koncie ma już kilka rekordów prędkości oraz udział m.in. w restaurowaniu legendarnych brytyjskich samolotów - Spitfire i Vulcana.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:ja 23/01/2020 09:16

Kolekcjonerskie?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę