tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Gigantyczne odszkodowanie dla motocyklisty za wypadek na dziurawej drodze
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Gigantyczne odszkodowanie dla motocyklisty za wypadek na dziurawej drodze

Autor: Janusz Bbenek 2020.03.09, 13:27 5 Drukuj

Amerykański sąd przyznał odszkodowanie w wysokości 2,65 mln dolarów motocykliście, który na kilku dziurach w asfalcie stracił panowanie nad maszyną i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka autem. Następstwem zdarzenia były ciężkie obrażenia ciała i niezdolność do dalszej pracy zawodowej. 

Amerykanie miewają nie mniejsze problemy z dziurawymi drogami niż my, ale trzeba przyznać, że odszkodowania zasądzane tam w razie wypadków spowodowanych stanem nawierzchni rzeczywiście rekompensują powstałe szkody, czego oczywiście nie da się powiedzieć o polskiej rzeczywistości. 

NAS Analytics TAG

Do wypadku doszło w 2016 roku, w miejscowości West Milford w stanie New Jersey. Kierujący cruiserem marki Victory Roger Gates wjechał na kilka dziur w asfalcie, po czym stracił kontrolę nad motocyklem i wjechał w nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku vana. Oba pojazdy stanęły w płomieniach, a motocyklista odniósł bardzo ciężkie obrażenia. Miał kilka złamanych żeber, pęknięte kręgosłup, obojczyk i łopatkę, uszkodzone nadgarstek i dłoń. Przeszedł kilka operacji i musiał poddać się długiej rehabilitacji, na skutek czego zmuszony był zrezygnować z pracy. 

Ława przysięgłych sądu w New Jersey przyznała motocykliście odszkodowanie i rekompensatę utraty źródła zarobku w kwocie 2,65 miliona dolarów (ponad 10 mln zł!). Hrabstwo Passaic, na terenie którego doszło do wypadku, musi mu również dodatkowo zapłacić ponad 750 tysięcy dolarów z tytułu kosztów leczenia. 

Odcinek drogi, na którym doszło do wypadku Gatesa, już dwa lata temu uznany został za niebezpieczny, a uszkodzenia nawierzchni były często zgłaszane jego zarządcy. Pracownicy służb drogowych ograniczali się jednak do szybkiego zalewania dziur asfaltem, przez co już po pierwszym mrozie problem powstawał na nowo. Wydaje się, że po takim wyroku władze wygrzebią kilka dodatkowych dolarów na kompleksową naprawę nawierzchni.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr