tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Elektryczne crossy Surron - midzy motocyklem, a rowerem [TEST, FILM]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka motocykle 950
NAS Analytics TAG
motul belka motocykle 420
NAS Analytics TAG

Elektryczne crossy Surron - midzy motocyklem, a rowerem [TEST, FILM]

Autor: Barry 2020.10.20, 10:42 5 Drukuj

Surron to bardzo lekkie, elektryczne crossy wyposażone w baterię i silnik elektryczny. Zarejestrowane jako motorowery pozwalają na jazdę bez motocyklowego prawa jazdy po ulicach, ale przede wszystkim, oferują masę zabawy w terenie!

Porwaliśmy trzy Surrony na testy, żeby sprawdzić na własnej skórze o co chodzi z ich rosnącą popularnością. Wzięliśmy dwa Surrony zarejestrowane jako motorower - jeden na oponach kostkowych i drugi na szosowych. Trzeci testowy Surron nie był zarejestrowany, rozwijał niewielkie prędkości.

NAS Analytics TAG

Co cechuje Surrony? Są to lekkie (poniżej 50 kg), bardzo zwrotne jednoślady z elektrycznym napędem i baterią pozwalającą na przejechanie około 80 kilometrów lub nawet 3 godziny dobrej zabawy w terenie. Odblokowany Surron rozpędza się nawet do 100 km/h, a samo odblokowanie jest bajecznie proste.

Sprzęty marki Surron są zarejestrowane jako motorowery, więc do jazdy nimi nie potrzeba nawet prawa jazdy. Te kolorowe i miłe dla oka sprzęty dostarczają w terenie mnóstwo frajdy, a na ulicy mogą stanowić praktyczny środek lokomocji. Czy tak wygląda przyszłość jednośladów?

Z całą pewnością można stwierdzić, że jest to jeden z najciekawszych kierunków rozwoju jednośladów. Po jednej stronie mamy znacznie cięższe i wyraźnie droższe elektryczne motocykle drogowe, jak np. Harley-Davidson Live-Wire. Po drugiej stronie skali są rowery elektryczne, w których silnik wspomaga siłę mięśni. Surron chce zagospodarować dla siebie przestrzeń pomiędzy tymi dwoma światami.

Te małe i na pierwszy rzut oka niepozorne motocykle pozwalają postawić pierwsze kroki w świecie off-roadu. Dobra zabawa przeplata się tu z elementem edukacyjnym i nabywaniem umiejętności prowadzenia motocykla w terenie. Hamowanie, uślizg tylnego koła, praca zawieszenia, odpowiednia pozycja za kierownicą - to wszystko ma później bezpośrednie przełożenie po przesiadce na spalinowego crossa.

Oczywiście pewne ograniczenia w jeździe terenowej na Surronach leżą obecnie w ich niewielkich gabarytach (dla osób wysokich pozycja może być nienaturalna i niewygodna). Od Surron Polska dowiedzieliśmy się jednak, że w planach jest wprowadzenie na rynek również większego motocykla elektrycznego do ostrzejszej jazdy w terenie… Czy to będzie już coś, co można będzie porównywać do rasowych, crossowych 250-tek?

Na dziś wiemy tyle, że po kilku godzinach spędzonych na elektrykach banan nie znikał nam z twarzy. Świst przeniesienia napędu, przyjemne przyspieszenie i lekkość Surronów dostarczają mnóstwo frajdy. Sam wygląd Surronów również jest bardzo radosny - wyraziste kolory i specjalne naklejki pozwalają tak spersonalizować swój pojazd, aby wyeliminować ryzyko spotkania drugiego identycznego.

Po skończonej zabawie podłączamy Surrona do ładowania. Cały proces zajmuje około 3 godzin (jeśli chcemy naładować baterię do 100 procent). Możemy ładować w garażu lub wyciągnąć baterię z motocykla i zabrać do domu, czy biura (masa baterii to kilka kilogramów). Sama ładowarka jest niewielka i można ją z powodzeniem zabrać do plecaka. O poziomie naładowania informuje nas niewielki wyświetlacz.

Napęd jest przenoszony na tylne koło za pośrednictwem klasycznej przekładni łańcuchowej, więc czynności eksploatacyjne, jakie należy tu wykonać, to czyszczenie i od czasu do czasu smarowanie łańcucha.

W motocyklu Surron nie ma oczywiście oleju, ani innych płynów, które należałoby regularnie wymieniać. Jedynym płynem jest tu tylko płyn hamulcowy (mamy do dyspozycji hamulce tarczowe). Na ulicy przydałby się system antypoślizgowy ABS, tego niestety tu zabrakło.

Maksymalny zasięg Surronów jest oczywiście ściśle związany ze stylem jazdy. Jadąc bardzo płynnie z niewielką prędkością można osiągnąć wynik w okolicy nawet 100 km na ładowaniu. W praktyce przy normalnym użytkowaniu ta wartość oczywiście będzie niższa.

Więcej o pojazdach Surron, dokładne wymiary, pełną specyfikację techniczną, czy dostępność i ceny części zamiennych znajdziecie na oficjalnej stronie: www.surron.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka motocykle 950
    NAS Analytics TAG
    na gr