tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Volcon Grunt - teksaski elektryczny motocykl przeprawowy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Volcon Grunt - teksaski elektryczny motocykl przeprawowy

Autor: Jakub Olkowski 2020.11.27, 11:58 Drukuj

Na rynku pojawia się coraz więcej motocykli elektrycznych. Najczęściej są to pojazdy sportowe, czasem enduro, ale po raz pierwszy od dłuższego czasu na rynek trafia motocykl użytkowo-przeprawowy do poruszania się w piaszczystych i kamienistych bezdrożach - Volocon Grunt

Marka z Teksasu niedawno zaprezentowała model, który będzie dostępny już w 2021 roku. Pojazd wyposażono w koła o średnicy 12 cali obute w opony o gigantycznym profilu - dzięki czemu doskonale sprawdzą się na skalistych i piaszczystych bezdrożach. Napęd silnikiem o mocy 50 KM i momencie obrotowym 102 Nm, całkowicie wodoodporny, ze szczelnym panelem baterii powinien sprawdzać się w ciężkim terenie i w czasie przeprawy przez rwące strumienie. Prześwit 30 cm umożliwi pokonywanie zwalonych pni, a charakter pojazdu ułatwi pracę leśnikom, myśliwym albo drwalom. Motocykl wyposażany jest w opcjonalny, duży bagażnik w tylnej części, skuteczny reflektor oraz zestaw fabrycznych osłon.

NAS Analytics TAG

Volcon Grunt ma zasięg do 160 km a do prędkości maksymalnej, 96 km/h przyspiesza w sześć sekund. Pojazd będzie dysponował trzema trybami pracy. Ciekawostką jest łatwo wymienny panel baterii; ich ładowanie z gniazdka domowego trwa dwie godziny.

Na razie nie wiadomo, czy pojazd będzie eksportowany poza USA, gdzie jego cena ma wynosić 5995 USD.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr