tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dwa czy cztery takty. Jaki motocykl enduro wybrać [FILM] NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dwa czy cztery takty. Jaki motocykl enduro wybrać [FILM]

Autor: Marcin Jędras 2018.05.25, 15:07 Drukuj

Dwusuw czy czterosuw - ten dylemat jest stary jak samo enduro, a opinii jest więcej niż samych riderów. Są zwolennicy jednej i drugiej opcji, profesjonaliści  wiedzą z kolei, że to zupełnie inne maszyny.

Podczas zawodów Super Enduro Tadek Błażusiak startuje na czterosuwie. Ale na pierwszych eliminacjach Red Bull WESS już na dwutakcie. Dlaczego? Bo dwusuw i czterosuw to dwa całkiem inne motocykle, z inną charakterystyką i temperamentem.

Sprawę skomplikowały w zeszłym roku KTM i Husqvarna, które wprowadziły dwusuwy z wtryskiem paliwa i automatycznym dawkowaniem oleju. Skończyło się więc mieszanie paliwa, które mnie osobiście odstraszało od 2T.

W klasycznych dwusuwach z gaźnikiem przerażało mnie oddawanie mocy, nagłe, agresywne, wręcz wybuchowe. Ale wtrysk obiecywał uspokoić taką charakterystykę, bez utraty mocy.

Zastanawiasz się nad zmianą swojej endurówki? Zastanawiasz się ile wart jest KTM TPI? Albo po prostu interesujesz się enduro? Ten filmik jest dla ciebie.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę