tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ducati obecne w kolejnym parku rozrywki. Tym razem w Chinach

Ducati obecne w kolejnym parku rozrywki. Tym razem w Chinach

Autor: Konrad Bartnik 2019.01.05, 16:20 Drukuj

Kolejki górskie, symulatory jazdy, wystawy, restauracje i sklepy z gadżetami - tak w parkach rozrywki lubią się promować znane marki motoryzacyjne. Ducati nie jest wyjątkiem. Do 2022 roku z atrakcji w barwach Borgo Panigale będzie można skorzystać we Włoszech i w Chinach.

Pierwsza tematyczna część parku rozrywki, poświęcona motocyklom Ducati, zostanie otwarta w przyszłym roku we Włoszech. Ducati World będzie zlokalizowane w parku Mirabilandia w pobliżu Rawenny, a jego główną atrakcją będzie kolejka górska inspirowana sportowymi maszynami Panigale.

Na tym jednak nie koniec. Bolońska firma podpisała właśnie umowę z działającą w Hong Kongu firmą Lai Fung, budującą w pobliskim Makau nowy, olbrzymi park rozrywki. Ducati użyczy Chińczykom swojego wizerunku oraz emblematów, a także będzie wspierało tamtejszych inżynierów w budowie kolejnego Ducati World. Otwarcie obiektu planowane jest na przełom 2021 i 2022 roku.

Dla włoskiej firmy jest to nie tylko zysk ze sprzedaży licencji na użycie swojej marki. Szacuje się, że na rynku chińskim sprzedawane jest ok. 6% rocznej produkcji motocykli Ducati, wynoszącej ok. 55 tysięcy sztuk. Tematyczna część nowego parku rozrywki będzie więc umacnianiem obecności Ducati w tamtym regionie.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę