tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ducati V4 Streetfighter ju w tym roku? Debiut na Pikes Peak!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ducati V4 Streetfighter ju w tym roku? Debiut na Pikes Peak!

Autor: Janusz Bbenek 2019.01.22, 10:54 Drukuj

Najbliższy "wyścig do chmur" na amerykańskim szczycie Pikes Peak dopiero za ponad pięć miesięcy, ale listy startowe są już zamknięte. Pojawiła się na nich ciekawostka - tajemniczy motocykl Ducati, prowadzony przez wielokrotnego zwycięzcę i rekordzistę tej imprezy - Carlina Dunne’a. Bardzo możliwe, że będzie to pozbawiona owiewek wersja Panigale V4R.

Carlin Dunne to weteran słynnego wyścigu Pikes Peak, w czasie którego zawodnicy pokonują 20-kilometrową trasę o przewyższeniu 1440 metrów, składającą się ze 156 zakrętów. W zeszłym roku wygrał w klasie motocykli ciężkich na Ducati Multistrada 1260, a w 2013 roku ustanowił nie pobity do dziś rekord na motocyklu elektrycznym - Lightningu LS218. W tym roku pojawił się na liście startowej w klasie Exhibition Powersport, skupiającej pojazdy nie mieszczące się w innych kategoriach, dającej dużą dowolność.

NAS Analytics TAG

V4 Penta Officine GP Design streetfighter 08

Wpisany w dokumentach model motocykla, na którym pojedzie Carlin, to tajemnicze "2019 Ducati TBD". Regulamin wyścigu eliminuje motocykle z pełnymi owiewkami i sportowymi kierownicami, stąd wybór w ofercie Ducati robi się bardzo ograniczony, chyba że chodzi o coś zupełnie customowego lub zupełnie nowego. Tu właśnie pojawia się teoria, że może chodzić albo o pozbawionego plastików Panigale V4R, przygotowanego tylko na ten wyścig, albo o zupełnie nowy model - Streetfighter z silnikiem V4.

Jak mógłby wyglądać ten pojazd, pokazuje niedawny projekt włoskiego warsztatu Officine GP Design o nazwie V4 Penta. To pozbawione owiewek Panigale V4 w konwencji streetfightera, z przednią lampą "pożyczoną" z modelu Diavel. Motocykl ten, z mocą sięgającą 200 KM, byłby godną konkurencją dla takich maszyn, jak Aprilia Tuono czy KTM 1290 Super Duke. Być może ten właśnie motocykl będzie główną atrakcją tegorocznego stoiska Ducati na targach EICMA. Poczekajmy do jesieni.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr