tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Bezwzględne pierwszeństwo pieszych? Wrocławskie MPK publikuje ważny film w tej sprawie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Bezwzględne pierwszeństwo pieszych? Wrocławskie MPK publikuje ważny film w tej sprawie

Autor: Raff 2020.11.03, 13:31 Drukuj

Zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy zwiększenia przywilejów pieszych mają swoje mocne argumenty. Ważny głos w tej sprawie podniosło także wrocławskie MPK.

Dyskusja o tym, czy piesi powinni mieć pierwszeństwo jeszcze przed wejściem na pasy, czy nie, podzieliła cały nasz naród. Z jednej strony każdy doskonale wie, że czekanie na uprzejmego kierowcę, który łaskawie zatrzyma się przed pasami, może trwać wieki, z drugiej chyba każdy z nas, jako kierowców, spotkał pieszego, który wpakował się na przejście bez rozglądania na boki.

NAS Analytics TAG

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu opublikowało ważny głos w tej sprawie. Na krótkim filmie pokazano po prostu drogę hamowania trzech różnych pojazdów: tramwaju, autobusu i samochodu osobowego.

Szczególne wrażenie robi dystans, na jakim zatrzymuje się tramwaj. Droga hamowania tego pojazdu z prędkości 50 km/h wynosi około 50 metrów. Jeśli pada deszcz, może ona wydłużyć się nawet do 80 metrów. To ważne przesłanie dla pieszych, którzy interpretują proponowany zapis o pierwszeństwie jako swoje święte prawo do wkraczania na przejścia zawsze i wszędzie.

Pamiętajmy - propozycje zmian zakładają, że kierowca zbliżający się do przejścia dla pieszych, będzie musiał ustąpić pieszemu, który wyraża zamiar wejścia na pasy. Nie oznacza to, że pieszy byłby zwolniony z obowiązku upewnienia się co do możliwości bezpiecznego skorzystania z przejścia.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę