tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kiedy moesz legalnie wyprzedza na pasach bez mandatu? Odpowied jest prosta. Czy j znasz?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kiedy moesz legalnie wyprzedza na pasach bez mandatu? Odpowied jest prosta. Czy j znasz?

Autor: Janusz Bbenek 2020.02.22, 10:04 1 Drukuj

200 zł mandatu i 10 punktów karnych - to wyjściowa "nagroda" za wyprzedzanie na pasach. Nie wszyscy kierowcy pamiętają jednak, że w pewnych warunkach ten manewr jest najzupełniej dozwolony. 

Wyprzedzanie na pasach to jedno z podchwytliwych zagadnień, z którymi możecie się spotkać np. na egzaminie teoretycznym na prawo jazdy. Generalnie taki manewr jest bardzo kiepskim pomysłem, głównie ze względu na ogromne zagrożenie dla pieszych, którzy mogą znaleźć się na przejściu. 

NAS Analytics TAG

Totalnym drogowym bandytyzmem, karanym jeszcze surowiej - 500 zł mandatu i 10 punktów karnych - jest omijanie pojazdu, który zdążył zatrzymać się przed przejściem, by przepuścić pieszych. W propozycjach do najnowszej nowelizacji dającej pieszym pierwszeństwo na pasach oraz w ich obrębie znalazło się dodatkowe zaostrzenie sankcji za to wykroczenie, czyli utrata prawa jazdy. 

Jest jednak jedna sytuacja, w której wyprzedzanie na przejściu dla pieszych jest dozwolone. Są to przejścia z ruchem kierowanym, najczęściej z sygnalizacją świetlną. Na zielonym można wykonać ten manewr bez żadnych konsekwencji. Z drugiej strony nawet w tym przypadku zalecamy najwyższą ostrożność i powstrzymanie się do momentu opuszczenia rejonu przejścia. W końcu nie dla wszystkich pieszych czerwone światło jest świętością. 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr