tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Aprilia Tuono 660 - wielka draka we woskiej elektronice czy burza w szklance wody?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Aprilia Tuono 660 - wielka draka we woskiej elektronice czy burza w szklance wody?

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.02.27, 09:06 Drukuj

Aprilia szczyci się faktem, że model Tuono 660 będzie zawierał bogaty pakiet elektroniki, ale po wgryzieniu się w szczegóły sprawa robi się bardziej skomplikowana.

Na nieścisłości w komunikacji jako pierwszy zwrócił uwagę portal Asphalt & Rubber. Pierwsza informacja prasowa na temat motocykla Aprilia Tuono 660 pojawiła się na początku stycznia. Czytamy w niej, że małe Tuono ma być wyposażone w pakiet APRC - czyli Aprilia Performance Ride Control. Zawiera on takie dobrodziejstwa jak wheelie control, kontrolę trakcji, asystenta startu i quickshifter.

NAS Analytics TAG

Choć producent nie podaje tego na podstronie wyjaśniającej zasady działania swoich systemów, to najnowsza generacja APRC idzie w parze z sześcioosiowym czujnikiem IMU, a przynajmniej tak jest w "dużym" Tuono, ale z drugiej strony - w pierwszych latach produkcji APRC funkcjonowało bez niego. W przysłanym przez importera styczniowym komunikacie prasowym nie ma słowa o IMU, ale jest informacja o pakiecie APRC. W informacji prasowej z 24 lutego czytamy, że IMU będzie dostępne, ale jako wyposażenie dodatkowe. Bez IMU nie będziemy mogli skorzystać z systemu Cornering ABS. Co więcej - na listę opcji trafił także quickshifter, który normalnie wchodzi w skład APRC.

Poprosiliśmy biuro importera o sprecyzowanie kwestii elektroniki w Tuono 660 i jak tylko dostaniemy odpowiedź, to opublikujemy aktualizację.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr