tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 2021 Aprilia RX 125 i SX 125. Opis, zdjcia, dane techniczne
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

2021 Aprilia RX 125 i SX 125. Opis, zdjcia, dane techniczne

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.03.08, 08:20 Drukuj

Aprilia przedłużyła życie swoich propozycji z segmentu cross i supermoto. Nowe odsłony RX 125 i SX 125 to nie tylko nowe malowania, ale przede wszystkim nowy silnik i nieco zmieniona konstrukcja.

Aprilia RX 125 i SX 125 powracają gotowe do spełniania normy emisji spalin Euro 5. Nowy, chłodzony cieczą jednocylindrowy silnik jest jeszcze bardziej zaawansowany. Przeprojektowano komorę spalania, układ dolotowy oraz układ wydechowy, a także zastosowano irydową świecę. Zmieniono położenie przepustnicy, co pozwala na lepszy dostęp świeżego powietrza do silnika. W przypadku wydechu pojawił się nowy katalizator oraz przeprojektowany tłumik wykonany ze stali. To wszystko daje nam moc 15 koni mechanicznych - czyli najwięcej, ile można zaoferować w klasie motocykli dla posiadaczy prawa jazdy kategorii B. Dzięki nowemu komputerowi Marelli MIUG4 nie tylko poprawiono parametry przyspieszania, ale także zmniejszono apetyt na paliwo.

NAS Analytics TAG

Silnik to nie wszystko, ponieważ w motocyklach znajdziemy między innymi zaawansowane zawieszenie i układ hamulcowy. Modele SX 125 i RX 125 to pierwsze motocykle w klasie 125, które otrzymają ABS firmy Bosch z funkcją kontroli uniesienia tylnego koła, co redukuje ryzyko przewrotki w zakręcie. W modelu SX mamy tarcze o średnicy 300 mm z przodu i 220 mm z tyłu. W RX 125 zastosowano tarcze o średnicy 260 mm z przodu i 220 mm z tyłu. Jeśli chodzi o zawieszenie, to z przodu mamy widelec teleskopowy o skoku 240 mm, a z tyłu - progresywny amortyzator o skoku 210 mm. Niewielkie zmiany pojawiły się także w karoserii motocykla, gdzie ugładzono kształt zbiornika paliwa.

Aprilia RX 125 będzie dostępna w dwóch malowaniach - Silver Speedway oraz Rally Tribute. Model SX 125 pojawi się w malowaniu Red Raceway.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr