tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Aprilia Tuono 660 Factory. 100 KM mocy i genialna porczno. Test i opinia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Aprilia Tuono 660 Factory. 100 KM mocy i genialna porczno. Test i opinia

Autor: Szymon Dziawer 2024.06.18, 18:31 Drukuj

Są modele I gatunki za którymi uganiamy się z wielką determinacją bo zaprzątają nasze głowy każdego dnia od rana do wieczora. Ale czasem w nasze ręce wpada zupełnie przypadkowo model zupełnie spoza naszego kręgu zainteresowania. I niejednokrotnie okazuje się, że to bardzo fajny pojazd. Bo motocykle w ogóle są fajne.

Nie jest to pierwsze nasze zderzenie z sześćset sześćdziesiątkami Aprilii, bo już przy poszukiwaniu najlepszych superbików trzy lata temu (jak ten czas leci) mieliśmy okazję pojeździć m.in. na średniakach Aprilii na torze Poznań. Wówczas w warunkach torowych Szymonowi doskwierały niedostatki zawieszeniowe, a właściwie ich zbyt miękka charakterystyka. Czy coś zmieniło się w tej kwestii?

NAS Analytics TAG

Nie lubimy za bardzo mówić o stylistyce, bo jakie jest koń każdy widzi, niemniej można zauważyć, że Aprilia wygląda po prostu bardzo dobrze, szczególnie w wariancie Factory. Ze swojej dwucylindrówki generuje wcale niemałe 100 KM, co powinno być wartością zadowalająca da naprawdę dużej grupy Riderów. Do tego dochodzi genialna poręczność niewielkiej w sumie maszyny która wg deklaracji producenta waży 181 kg. Mam do dyspozycji żywiołowy silnik osadzony w aluminiowej ramie. Brzmi jak zapowiedź naprawdę dobrej zabawy.

Pierwsze zderzenie z Włoszką może być nieco frapujące. Podoba się nam, wiemy, że będzie dobrze, no ale trzeba się jakoś dogadać. Tutaj rzeczywiście bariera "językowa" na początku przeszkadza, bo zrozumienie jak poruszać się po menu maszyny z Noale wymaga odrobiny determinacji i skupienia. Ale po usunięciu "zbędnych" systemów można delektować się jazdą nieskrępowaną większością elektronicznych kagańców. I choć nie sposób nie zauważyć, że Aprilia skrojona jest pod nieco lżejszych jeźdźców od nas, to można się z nią bardzo zaprzyjaźnić.

Tuono to bliźniaczy model do RS660, czyli modelu nacechowanego jeszcze bardziej sportowo. Nie bylibyśmy sobą, gdyby na myśl nie przyszło nam zestawienie obu tych maszyn na małym torze. Wg Rafała każdy z nas powinien pojechać szybciej właśnie na RS600. Szymon jest przekonany, że na małym torze, gdzie liczy się szybka zmiana kierunków szeroka kierownica i lekko odprężona pozycja będzie stanowiła istotny handicap i wygra właśnie Tuono. Mamy bardzo duże nadzieje, że uda się nam niebawem.

Rafał Herman

Aprilia Tuono 660 Factory to dla mnie niezłe zaskoczenie. Motocykl który przy bliższym poznaniu daje dużo frajdy. Czuć w nim ewidentnie sportowe zacięcie. Silnik oddaje moc bardzo liniowo. Quick shifter działa solidnie przy dynamicznej jeździe. A do takiej właśnie jazdy zachęca Tuono. Dzięki zastosowanej elektronice, motocykl można pięknie dopasować do stylu jazdy. To właśnie połączenie elektroniki ze świetnie zestrojonym silnikiem jest największym atutem Tuono. Najważniejsza rekomendacja z mojej strony to trzeba jechać do dealera i wziąć do jazd testowych a jeśli Was zaskoczy tak pozytywnie jak mnie to skorzystać z Liberty Rentals za 329 PLN za dobę możecie wziąć na dłużej. Niesamowite rozwiązanie. Nie od razu musisz kupować. Przekonaj się.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr