tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Aprilia Racing przeduya umow na starty w MotoGP do 2026 roku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Aprilia Racing przeduya umow na starty w MotoGP do 2026 roku

Autor: Informacja prasowa 2021.04.29, 20:32 Drukuj

Aprilia Racing poinformowała o przedłużeniu umowy z Dorna Sports na udział w MotoGP do 2026 roku.

Przez następne pięć sezonów Aprilia Racing będzie jednym z głównych bohaterów najlepszych wyścigów motocyklowych na świecie, potwierdzając tym samym swoją misję kontynuowania badań technologicznych i dążenia do doskonałości w Grupie Piaggio.

NAS Analytics TAG

Od 2022 roku Aprilia Racing będzie uczestniczyć w MotoGP z oficjalnymi maszynami RS-GP na torze jako zespół fabryczny, ponieważ zakończyła się umowa z Gresini Racing, która towarzyszyła Aprilia Racing w mistrzostwach od 2015 roku. Pamięci Fausto, Aprilia Racing darzy zespół Gresini najwyższym szacunkiem i pragnie podziękować im za te wspólne lata.

Aprilia jest jedną z najbardziej zwycięskich marek w historii wyścigów motocyklowych, która do tej pory zdobyła aż 54 tytuły mistrzowskie: 38 w MotoGP, 7 w Superbike i 9 w Off-roadzie. Z 294 zwycięstwami w GP, jest to europejska marka, która wygrała najwięcej wyścigów w motocyklowych mistrzostwach świata. Wielu kierowców, którzy zapisali się w historii motocykli w ostatnich kilku dekadach, zadebiutowało na motycyklach Noale. Ci mistrzowie świata to: Max Biaggi, Loris Capirossi, Alex Gramigni, Valentino Rossi, Jorge Lorenzo, Casey Stoner, Manuel Poggiali, Marco Simoncelli i Alvaro Bautista.

Massimo Rivola - dyrektor generalny Aprilia Racing: - Oczywiście cieszę się z tej umowy. Od przyszłego sezonu będziemy występować jako Aprilia Racing Factory Team. Otwiera to nowe i miejmy nadzieję wielkie możliwości, choć będziemy musieli radzić sobie z wieloma dodatkowymi obowiązkami. To naturalny krok, który robimy w momencie, gdy zaczynamy dostrzegać pierwsze pozytywne oznaki ciężkiej pracy, jaką wykonaliśmy w Noale, przede wszystkim nad naszą konstrukcją, a co za tym idzie, nad naszymi pięknymi motocyklami RS-GP. W tej chwili nasze myśli i wdzięczność kierujemy do Gresini Racing, która towarzyszyła nam przez te lata. Serdecznie wspominając Fausto, życzę zespołowi i wszystkim jego pracownikom wielu sukcesów w nadchodzących sezonach.

Carmelo Ezpeleta - dyrektor generalny Dorna Sports: - Rozszerzenie współpracy na linii Dorna - Aprilia jest naprawdę pozytywną wiadomością dla Mistrzostw Świata MotoGP. Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z włoskim producentem w ramach projektu, który wyznaczył wiele fascynujących celów, nie tylko w zakresie osiągów wyścigowych, ale także ogólnej doskonałości technicznej mistrzostw.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr