tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 2022 Bimota KB4 i KB4 RC. Opis, zdjcia, dane techniczne
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

2022 Bimota KB4 i KB4 RC. Opis, zdjcia, dane techniczne

Autor: Wojciech Grzesiak 2021.11.24, 08:43 Drukuj

Podczas targów EICMA 2021 swoje nowości zaprezentowała również należąca teraz do Kawasaki włoska marka Bimota. Model KB4 to najnowocześniejsze technologie ubrane w eleganckie szaty w stylu retro. Pokazano także wersję RC, która została pozbawiona owiewek.

Na ten motocykl czekaliśmy dość długo, ale nareszcie się pojawił. W KB4 drzemie silnik z Kawasaki Ninja 1000SX. Maksymalna moc wynosi 142 konie mechaniczne i jest dostępna przy 10 000 obr./min., a maksymalny moment obrotowy to 111 Nm przy 8000 obr./min. Rama to kratownicowa konstrukcja wykonana ze stali o wysokiej odporności i wzmocniona aluminiowymi płytkami. Motocykl miał pojawić się w sprzedaży już w kwietniu 2021 roku, ale prace trochę się przeciągnęły.

NAS Analytics TAG

Siedzisko umieszczono na wysokości około 820 mm, a rozstaw osi to zaledwie 1390 mm. Pomimo kompaktowych rozmiarów motocykl nie należy do najlżejszych, a deklarowana masa bez paliwa to 189 kg. Na pokładzie znalazła się elektronika Kawasaki - kontrola trakcji oraz ABS z funkcją działania w zakrętach, a także tempomat, zmienne tryby pracy silnika, quickshifter działający w obu kierunkach oraz wyświetlacz TFT z modułem Bluetooth. Zawieszenie to topowe komponenty marki Öhlins. Tylny amortyzator TTX 36 posiada przycisk do zdalnej zmiany ustawień, a przedni widelec FGRT 43 NIX30 oferuje pełną manualną regulację.

Pierwsze motocykle mają trafić do sprzedaży już zimą przyszłego roku. Cena nie została jeszcze podana, ale według brytyjskiego Motorcycle News będzie to równowartość około 170 tysięcy złotych.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr