tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Znamy kalendarz wyścigów MotoGP na sezon 2020 Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Znamy kalendarz wyścigów MotoGP na sezon 2020

Autor: Konrad Bartnik 2019.08.29, 10:12 Drukuj

Organizatorzy motocyklowych mistrzostw świata MotoGP opublikowali wstępny kalendarz przyszłorocznych zmagań. Są w nim dwie wyraźne zmiany - doszła kolejna runda na nowym torze Kymiring w Finlandii, a wyścigi w Tajlandii odbędą się na początku sezonu.

Sezon 2020 rozpocznie się, tak jak ma to miejsce już od kilku lat, od GP Kataru, gdzie zawodnicy i ekipy pojawią się 8 marca. Następna runda jest zaskoczeniem - MotoGP przeniesie się na tor Chang w Tajlandii, który do tej pory był częścią jesiennego "cyklu azjatyckiego". Kolejne wyścigi zaplanowano bez większych zmian, z ewentualną delikatną korektą terminów.

__________________________________________

Najważniejsza nowość to GP Finlandii 12 lipca, wciśnięte po TT Assen w Holandii, które zakończy pierwszą część sezonu. Generalnie w 2020 roku odbędzie się aż 20 rund MotoGP, na co coraz wyraźniej zaczynają narzekać zawodnicy oraz ekipy - brakuje im czasu na odpoczynek i właściwe przygotowanie do kolejnych wyścigów.

Co więcej, w sezonie 2021 dojdzie jeszcze jedna runda, na budowanym właśnie torze Mandalika na wyspie Lombok w Indonezji. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie to impreza nr 21 w kalendarzu, czy presja kierowców odniesie skutek i z planu wyleci jedna z dotychczasowych rund. Mówi się, że ciemne chmury zbierają się nad GP Czech. Tego zdecydowanie byśmy nie chcieli.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę