tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zawodnicy Pirelli na szczycie zawodów MXGP w Kegums na Łotwie

Zawodnicy Pirelli na szczycie zawodów MXGP w Kegums na Łotwie

Autor: Materiał partnera 2020.08.17, 13:30 Drukuj

Grand Prix w Kegums, piąta runda Mistrzostw Świata FIM Motocross 2020, zamknęła serię trzech wyścigów rozgrywanych na torze Zelta Zirgs, które po długim postoju wznowiły cykl MXGP. Jeffrey Herlings wygrał w klasie MXGP i zwiększył swoją przewagę w klasyfikacji. Jago Geerts ponownie wygrał w MX2, ale Tom Vialle obronił swoją przewagę w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Jeffrey Herlings ponownie wygrał w klasie MXGP na Łotwie. Holender zajął czwarte miejsce w pierwszym wyścigu i wygrał drugi. Trzeci stopień podium należał do Jorge Prado, który wyprzedził Antonio Cairoliego, który był bardzo szybki, ale został spowolniony upadkiem na starcie pierwszego wyścigu.

Jago Geerts i Tom Vialle podzielili się zwycięstwami w klasie MX2, ale to Belg wygrał w klasyfikacji generalnej, powtarzając sukces osiągnięty w zeszłą środę. Trzecie miejsce i trzecie z rzędu miejsce na podium zajął Roan Van De Moosdijk. Udane występy zaliczyli również Ben Watson i Maxime Renaux, którzy na koniec dnia wyścigowego zajęli czwarte i piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Te wspaniałe wyniki osiągnięto dzięki osiągom SCORPION™ MX SOFT czyli opony, która stanowi ważny krok technologiczny na rok 2020, opracowanej wspólnie z mistrzami MXGP i która została zaprojektowana tak, aby zapewniać najwyższe osiągi, szczególnie na miękkim terenie - w błocie, piasku lub glinie . Najważniejsze w ewolucji modelu SCORPION ™ MX SOFT jest udoskonalenie konstrukcji bieżnika oraz nowa mieszanka, bardziej odporna niż jej poprzednik.

W szczególności kostki w kształcie "łyżek" zapewniają dobrą przyczepność w miękkich warunkach na błocie i piasku, a ich rozmieszczenie, które pozwala na większy odstęp między kostkami, daje oponie właściwości samoczyszczące. Nowa mieszanka użyta w konstrukcji  SCORPION™ MX SOFT oferuje maksymalną odporność na ciepło i naprężenia dynamiczne.

Pirelli potwierdziło również swoją przewagę w Mistrzostwach Europy EMX250 i EMXOpen, które wygrali Thibault Benistant i Kim Savaste.

Po trzech kolejnych wyścigach na Łotwie, Mistrzostwa Świata FIM Motocross 2020 powrócą za trzy tygodnie zawodami Grand Prix Turcji w Afyonkarahisar.