tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MXGP: podwójne zwyciêstwo zawodników PIrelli w GP W³och w Faenza

MXGP: podwójne zwyciêstwo zawodników PIrelli w GP W³och w Faenza

Autor: Janusz Bêbenek 2020.09.07, 10:21 Drukuj

Jeffrey Herlings ponownie wygrał klasę MXGP i wciąż prowadzi w klasyfikacji generalnej. Swoje pierwsze zwycięstwo w klasie MX2 odniósł Maxime Renaux.

Włoski tor Monte Coralli gościł w ten weekend GP Włoch, szóstą rundę Motocrossowych Mistrzostw Świata FIM i jednocześnie pierwszy z trzech wyścigów z rzędu, które rozgrywane będą na tym pięknym obiekcie. Charakteryzuje się on dużą ilością miękkich i zdradliwie śliskich fragmentów. Dzięki oponom Pirelli SCORPION™ MX32™ Mid Soft korzystający z nich zawodnicy zdołali osiągnąć znakomite rezultaty - zajęli wszystkie miejsca na podiach w obu klasach.

Jeffrey Herlings wygrał obydwa wyścigi i zajął ogólne pierwsze miejsce w klasie MXGP. Było to już jego 19 zwycięstwo w karierze w najwyższej klasie. Dwukrotnie na drugim miejscu finiszował Jeremy Seewer, trzecia pozycja przypadła wielokrotnemu mistrzowi Antonio Cairoliemu.

Wyścigi w GP Włoch na długo zapamięta Maxime Renaux, który po raz pierwszy wygrał w klasie MX2. Francuz był drugi w pierwszym wyścigu, a w drugim nie miał już konkurencji, co pozwoliło mu cieszyć się ze zwycięstwa w klasyfikacji ogólnej.

Następne wyścigi na torze Monte Coralli odbędą się już w środę - będzie to Grand Prix Emilia Romagna, siódma runda tegorocznych mistrzostw MXGP.