tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Warszawa: na Moście Poniatowskiego stanie aż sześć fotoradarów
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Warszawa: na Moście Poniatowskiego stanie aż sześć fotoradarów

Autor: Raff 2020.08.16, 12:54 3 Drukuj

Nie jeden, nie cztery, a aż sześć fotoradarów stanie na Moście Poniatowskiego w Warszawie. Plany przewidywały także odcinkowy pomiar prędkości, ale ten wariant okazał się zbyt kosztowny.

O konieczności montażu fotoradaru na Moście Poniatowskiego mówiło się już od dawna. To jeden z najniebezpieczniejszych odcinków dróg w stolicy - większość kierowców znacznie przekracza tutaj prędkość, a przestarzała infrastruktura jest szczególnie niebezpieczna dla niechronionych uczestników ruchu.

NAS Analytics TAG

Pierwsze plany zakładały montaż jednego fotoradaru. Kolejnym pomysłem był odcinkowy pomiar prędkości. To drugie rozwiązanie nie było jednak możliwe do wdrożenia ze względu na wysokie koszty. Jak tłumaczą drogowcy, odkąd samorządom odebrano prawo do zarządzania urządzeniami do pomiaru prędkości, OPP pozostał w ofercie tylko jednej firmy, co drastycznie podniosło koszt tego systemu.

Ostatecznie koncepcja przewidywała montaż czterech fotoradarów, tymczasem, jak się dowiedzieliśmy, na Poniatoszczaku stanie aż sześć fotoradarów. Zgodę na montaż żółtych skrzynek wydał Wojewódzki Konserwator Zabytków. Przy odrobinie pecha, będzie można już wkrótce zdobyć trzy mandaty podczas jednego przejazdu mostem.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę