tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Warszawa: Sze fotoradarw stanie na mocie Poniatowskiego
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Warszawa: Sze fotoradarw stanie na mocie Poniatowskiego

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.12.29, 10:08 Drukuj

Sześć fotoradarów za prawie dwa miliony złotych będzie pilnować bezpieczeństwa na warszawskim moście Poniatowskiego.

Most Poniatowskiego nie należy do najbezpieczniejszych miejsc w Warszawie. Korzystają z niego nie tylko kierowcy, ale także piesi i rowerzyści. Prędkość jest tam ograniczona znakami do 50 km/h, a miejscami do 40 km/h, ale jezdnia w układzie po dwa pasy w jednym kierunku ruchu sprawia, że ograniczenia są traktowane bardziej jako sugestia.

NAS Analytics TAG

Władze Warszawy postanowiły zaradzić temu problemowi i rozpisały przetarg na sześć fotoradarów. Do przetargu wystartowała tylko jedna firma - Lifor z Bytomia. Lifor oszacował koszt przedsięwzięcia na 1 mln 826 tys. złotych. Takie rozwiązanie jest podyktowane kwestiami ekonomicznymi, ponieważ most spełnia warunki do zamontowania odcinkowego pomiaru prędkości, ale koszt takiego przedsięwzięcia jest szacowany na około 5 mln złotych. Fotoradary nie tylko będą tańsze we wdrożeniu, ale także będą mogły więcej zarobić.

Jeżeli ZDM rozstrzygnie przetarg na korzyść firmy Lifor, to fotoradary trafią na most Poniatowskiego już wiosną 2021 roku. Pierwsze testy przeprowadzono już we wrześniu tego roku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr