tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fotoradary zniknz mostu Poniatowskiego, ale nie wszystkie - jest decyzja konserwatora zabytkw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Fotoradary zniknz mostu Poniatowskiego, ale nie wszystkie - jest decyzja konserwatora zabytkw

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.07.15, 13:53 Drukuj

Doczekaliśmy się kolejnego odcinka serialu o fotoradarach na moście Poniatowskiego. Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał pokontrolny raport, który ostatecznie reguluje kwestię skrzynek, które miały zostać uruchomione jeszcze przed wakacjami. Zakłada on demontaż dwóch z sześciu urządzeń.

Według raportu most wraz z wiaduktami jest w nieodpowiednim stanie technicznym, więc MWKZ "zaleca przeprowadzenie prac wyodrębniając ich trzy etapy, w trakcie których zostaną przeprowadzone kompleksowe prace remontowo-konserwatorskie całego obiektu". We wpisie w portalu Facebook konserwator zabytków odniósł się również do kwestii fotoradarów. Dobra wiadomość dla ZDM i GITD jest taka, że fotoradary będą mogły być uruchomione, ale w okrojonym "składzie". Konserwator chce usunięcia szaf znajdujących się przy ławach kamiennych, a więc znikną dwa z sześciu urządzeń.

NAS Analytics TAG

Przypomnijmy, że najpierw na moście Poniatowskiego miały pojawić się urządzenia służące do odcinkowego pomiaru prędkości, ale ostatecznie okazało się, że będzie to drogie przedsięwzięcie i wyjdzie taniej, jeśli pojawią się fotoradary. W maju pojawiło się sześć szaf i to zapoczątkowało cały spór. Warszawski ZDM twierdził, że konsultował montaż urządzeń z konserwatorem zabytków, a ten z kolei powiedział, że wyraził zgodę jedynie na urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości i to pod warunkiem, że zostaną zamontowane z użyciem już istniejącej infrastruktury mostu.

Wygląda na to, że sprawa dotarła do końca i raczej nie będzie drugiego sezonu fotoradarowego serialu. Co ciekawe, ZDM ma sporo czasu na usunięcie szaf umieszczonych przy ławach - musi to zrobić do końca 2023 roku. Cała operacja związana z montażem urządzeń kosztowała około 2 mln złotych.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr