tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fotoradar Fotorapid Pro - koszmar piratów drogowych, który zarejestruje prawie każde wykroczenie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Fotoradar Fotorapid Pro - koszmar piratów drogowych, który zarejestruje prawie każde wykroczenie

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.07.26, 11:00 1 Drukuj

Firma ZURAD, odpowiedzialna za fotoradary Fotorapid, przedstawiła najnowszą broń do walki z osobami popełniającymi wykroczenia drogowe, a jest to Fotorapid Pro, który można zamontować niemal wszędzie i zarejestruje nie tylko przekroczenie prędkości.

Jak czytamy na stronie producenta, Fotorapid Pro to urządzenie, które "zapewnia uniwersalną pracę, rejestrację foto i wideo dowodów wykroczeń drogowych, przeszukiwanie baz danych oraz bezprzewodową transmisję danych." Istotną zaletą tego zestawu jest fakt, że może być montowany niemal w dowolnym miejscu, także jako urządzenie mobilne.

NAS Analytics TAG

Portal auto.dziennik.pl wziął udział w testach urządzenia, które zamontowano na trójnogu w bagażniku samochodu. Jak czytamy w tekście, nowy fotoradar ma głowicę radaru śledzącego z niemieckiej firmy SMARTMICRO oraz jest wyposażony optykę firmy Hoya, a za właściwą pracę odpowiadają algorytmy analizy obrazu oparte na technologii sieci neuronowych. Urządzenie może namierzyć jednocześnie aż 32 pojazdy. Rejestrowany zakres prędkości wynosi od 2 do 300 km/h, a odchylenie to zaledwie 1 km/h.

Cytowani w tekście przedstawiciele firmy ZURAD zachwalają urządzenie przede wszystkim faktem, że może być używane zamiast klasycznych wideorejestratorów i nie wymaga zrównania prędkości ze śledzonym pojazdem. Zdjęcia są na tyle wyraźne, że kierujący może również zostać ukarany za takie wykroczenia jak np. korzystanie z telefonu bez użycia zestawu głośnomówiącego. Wkrótce ma pojawić się również fotoradar wyposażony w 6 kamer dookólnych i możliwością rozpoznawania tablic, co ułatwi policji namierzanie pojazdów bez ważnego ubezpieczenia, badania technicznego lub pojazdów skradzionych.

Fotorapid Pro posiada również inne, ciekawe funkcje takie jak rejestracja jazdy po buspasie, na zakazie, pod prąd, na chodniku lub poboczu, a także może wyłapać ciężarówki łamiące zakaz ruchu. Urządzenie jest również w stanie wyłapywać takie wykroczenia jak przejazd na czerwonym świetle lub wyprzedzanie na linii ciągłej. W trybie stacjonarnym Fotorapid Pro może obserwować 6 pasów ruchu w obu kierunkach. Na razie fotoradar nie został jeszcze dopuszczony przez Główny Urząd Miar, ale z pewnością jest to tylko kwestia czasu. Pełną specyfikację urządzenia możecie zobaczyć na stronie firmy ZURAD, która należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę