tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fotoradar Fotorapid Pro - koszmar piratw drogowych, ktry zarejestruje prawie kade wykroczenie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Fotoradar Fotorapid Pro - koszmar piratw drogowych, ktry zarejestruje prawie kade wykroczenie

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.07.26, 11:00 1 Drukuj

Firma ZURAD, odpowiedzialna za fotoradary Fotorapid, przedstawiła najnowszą broń do walki z osobami popełniającymi wykroczenia drogowe, a jest to Fotorapid Pro, który można zamontować niemal wszędzie i zarejestruje nie tylko przekroczenie prędkości.

Jak czytamy na stronie producenta, Fotorapid Pro to urządzenie, które "zapewnia uniwersalną pracę, rejestrację foto i wideo dowodów wykroczeń drogowych, przeszukiwanie baz danych oraz bezprzewodową transmisję danych." Istotną zaletą tego zestawu jest fakt, że może być montowany niemal w dowolnym miejscu, także jako urządzenie mobilne.

Advertisement
NAS Analytics TAG

Portal auto.dziennik.pl wziął udział w testach urządzenia, które zamontowano na trójnogu w bagażniku samochodu. Jak czytamy w tekście, nowy fotoradar ma głowicę radaru śledzącego z niemieckiej firmy SMARTMICRO oraz jest wyposażony optykę firmy Hoya, a za właściwą pracę odpowiadają algorytmy analizy obrazu oparte na technologii sieci neuronowych. Urządzenie może namierzyć jednocześnie aż 32 pojazdy. Rejestrowany zakres prędkości wynosi od 2 do 300 km/h, a odchylenie to zaledwie 1 km/h.

Cytowani w tekście przedstawiciele firmy ZURAD zachwalają urządzenie przede wszystkim faktem, że może być używane zamiast klasycznych wideorejestratorów i nie wymaga zrównania prędkości ze śledzonym pojazdem. Zdjęcia są na tyle wyraźne, że kierujący może również zostać ukarany za takie wykroczenia jak np. korzystanie z telefonu bez użycia zestawu głośnomówiącego. Wkrótce ma pojawić się również fotoradar wyposażony w 6 kamer dookólnych i możliwością rozpoznawania tablic, co ułatwi policji namierzanie pojazdów bez ważnego ubezpieczenia, badania technicznego lub pojazdów skradzionych.

Fotorapid Pro posiada również inne, ciekawe funkcje takie jak rejestracja jazdy po buspasie, na zakazie, pod prąd, na chodniku lub poboczu, a także może wyłapać ciężarówki łamiące zakaz ruchu. Urządzenie jest również w stanie wyłapywać takie wykroczenia jak przejazd na czerwonym świetle lub wyprzedzanie na linii ciągłej. W trybie stacjonarnym Fotorapid Pro może obserwować 6 pasów ruchu w obu kierunkach. Na razie fotoradar nie został jeszcze dopuszczony przez Główny Urząd Miar, ale z pewnością jest to tylko kwestia czasu. Pełną specyfikację urządzenia możecie zobaczyć na stronie firmy ZURAD, która należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Advertisement
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
Advertisement
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr