tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sie fotoradarw w Polsce liczy 500 urzdze. Czy bdzie ich wicej?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sie fotoradarw w Polsce liczy 500 urzdze. Czy bdzie ich wicej?

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.01.19, 22:07 1 Drukuj

Główny Inspektor Transportu Drogowego poinformował o stanie fotoradarów w Polsce i sukcesach w walce z niesfornymi kierowcami i opowiada o planach na przyszłość.

Alvin Gajadhur, który dowodzi Głównym Inspektoratem Ruchu Drogowego, powiedział w wywiadzie dla Polskiego Radia, że w Polsce działa 500 fotoradarów i choć liczba ta wydaje się spora, to w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej "u nas jest ich relatywnie mało."

NAS Analytics TAG

Fotoradary to urządzenia, które powodują gniew kierowców, ale także radość mieszkańców miejsc, w których są umieszczone. Jak poinformował Gajadhur, do GITD wpłynęło aż 3 tysiące wniosków o postawienie fotoradaru. Jednocześnie w 2020 roku wzrosła liczba dużych przekroczeń prędkości. Zdarza się, że w terenie zabudowanym są łapane osoby pędzące 170 km/h na ograniczeniu do 50 km/h.

GITD w miarę możliwości rozbudowuje sieć fotoradarów i punktów odcinkowego pomiaru prędkości. Warto tu wspomnieć o uruchomionym niedawno odcinkowym pomiarze prędkości na budowanym odcinku autostrady A1 między Tuszynem a Piotrkowem oraz Kamieńskiem a obwodnicą Częstochowy. Pomiar został uruchomiony na prośbę samych drogowców, którzy nie czują się bezpiecznie mając za plecami pędzące samochody. W Warszawie z kolei, na moście Poniatowskiego pojawi się sześć fotoradarów, które będą miały zachęcić kierowców do zdjęcia nogi z gazu.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr