tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Radar łapiący rozmawiających przez telefon już w Europie. Policja tłumaczy, jak to działa
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Radar łapiący rozmawiających przez telefon już w Europie. Policja tłumaczy, jak to działa

Autor: Alonzo 2021.01.18, 00:09 1 Drukuj

Holenderska policja zaczęła używać ... no właśnie, czego zaczęła używać? Trudno powiedzieć, jak to nazwać. Można powiedzieć fotoradar rejestrujący rozmawiających przez telefon. Ale przecież do sprawdzenia, czy ktoś rozmawia przez telefon, nie potrzeba fal radiowych. To co, rejestrator rozmów, tylko nie swoich?

NAS Analytics TAG

Holenderska policja twierdzi, że rozmowy przez telefon są częstą przyczyną wypadków w tamtym kraju. Dlatego jako pierwsza wprowadziła do użytku urządzenia, rejestrujące przejeżdżających kierowców i zawierające sztuczną inteligencję, która typuje kierowców z telefonem przy twarzy. Zdjęcia robione są w podczerwieni tak, że sfotografowani nawet nie wiedzą, że zrobiono im zdjęciem. Zdaniem policji zdjęcia w podczerwieni sprawiają, że nie widać rysów twarzy kierowcy i dlatego nie narusza to naszej prywatności. Urządzenie potrafi analizować wszystkich, przejeżdżających kierowców. Jeżeli stwierdzi, że na jakimś zdjęciu zarejestrowano użycie telefonu komórkowego, to dalsza procedura jest podobna, jak przy tradycyjnym fotoradarze. Dostajemy do domu zdjęcie wraz z mandatem do opłacenia. W Holandii ten mandat wynosi, w przeliczeniu na polską walutę, ponad 1000 zł.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:szarak 18/01/2021 22:58

dobre!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę