tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kierowcy krc filmy wideorejestratorami, a policja wystawia rekordow liczb mandatw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kierowcy krc filmy wideorejestratorami, a policja wystawia rekordow liczb mandatw

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.01.19, 22:44 1 Drukuj

Policja prowadzi akcję "Stop Agresji Drogowej", w ramach której można przesyłać filmy dokumentujące niebezpieczne zachowania na drogach. Okazuje się, że kierowcy ochoczo zgłaszają piratów drogowych.

Niskie ceny wideorejestratorów sprawiają, że coraz więcej kierowców postanawia umieścić te urządzenia na wyposażeniu swoich pojazdów. Policja o tym wie i prowadzi akcję "Stop Agresji Drogowej". W ramach tej inicjatywy można między innymi przesyłać filmy pokazujące niebezpieczne zachowania innych kierowców. Takie nagrania zazwyczaj kończą się wystawieniem mandatu.

NAS Analytics TAG

Jak informuje WP.PL, w 2020 roku, na podstawie samych tylko nagrań policja ukarała 19 tysięcy kierowców. Co więcej - liczba ta stale rośnie i w 2021 zostanie przekroczony kolejny próg ilości zgłoszeń. W 2020 roku wzrosła ona o 15 procent i to pomimo tego, że pandemia ograniczyła możliwości podróżowania. Zmniejszony ruch zachęca jednak do tego by "przegonić" stado koni drzemiących pod maską.

Najwięcej zgłoszeń wpłynęło na skrzynki mailowe Komendy Stołecznej Policji, a było ich aż 3317. Na drugim miejscu niechlubnego podium znalazła się KWP we Wrocławiu z wynikiem 2645 zgłoszeń, a podium zamyka Kraków z liczbą 1504 filmów. Najmniej filmowej "rozrywki" mieli policjanci z Kielc, którzy otrzymali 255 nagrań.

Jak cały proces wygląda od kuchni? Adresy skrzynek mailowych są dostępne na stronach komend wojewódzkich. Zgłoszenie należy wysłać na adres właściwy dla województwa, w którym doszło do wykroczenia. Należy opisać zdarzenie, podać datę, godzinę i miejsce oraz pozostawić dane kontaktowe, ponieważ zdarza się, że zgłaszający są wzywani w charakterze świadków.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Autor:fff 20/01/2021 18:10

Konkurs na kapusia.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr