tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSBK: runda w Australii - zapowied, treningi, gdzie oglda
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

WSBK: runda w Australii - zapowied, treningi, gdzie oglda

Autor: Konrad Bartnik 2020.02.28, 11:02 Drukuj

Karuzela World Superbike ruszyła na dobre! Pierwsze wyścigi sezonu 2020 odbędą się na jednym z najpiększniejszych torów świata - Phillip Island w Australii. W najbliższy weekend będziemy mogli kibicować również polskiemu zespołowi Wójcik Racing Team. Zaczynamy!

Toru wyścigowego na Wyspie Filipa niedaleko Melbourne nie trzeba specjalnie przedstawiać. Wyjątkowo malowniczo położony nadmorski obiekt ma nitkę o długości 4445 metrów, składającą się z 7 lewych oraz 5 prawych zakrętów. Prosta startowa ma długość 835 metrów. Tor słynie z wyjątkowo ostrego asfaltu, stąd w wyścigach klasy Supersport zarządzono jeden obowiązkowy pit stop na zmianę opon, jeśli nie będzie padało.

NAS Analytics TAG

W najbliższy weekend obejrzymy wyścigi klas Superbike i Supersport. Rywalizacja najniższej klasy pojemnościowej Supersport 300, w której weźmie udział nasz młody zawodnik Daniel Blin, będzie się odbywała wyłącznie na europejskich torach, stąd zobaczymy ją dopiero 28 marca w Jerez. W Australii wystartuje za to polski zespół Wójcik Racing Team, którego zawodnik Christoffer Bergman pojedzie w klasie Supersport. Rezerwowym kierowcą ekipy jest Marek Szkopek. 

Piątkowe treningi

Na Phillip Island odbyły się już pierwsze treningi. Po dwóch sesjach klasy Superbike jak na razie najszybszy jest Scott Redding, debiutujący w cyklu WSBK na Ducati Panigale V4R. Tuż za nim uplasowali się dwaj zawodnicy fabrycznego zespołu Pata Yamaha - Toprak Razgatlioglu i Michael Van Der Mark. 

 Urzędujący mistrz świata Jonathan Rea, który był najszybszy w czasie ostatnich testów na tym samym torze, póki co na szóstym miejscu. Brytyjczyk zachowuje jednak pełen spokój - jak sam powiedział, skupiał się dziś głównie na sprawdzaniu nowych mieszanek opon dostarczonych przez Pirelli. Znów bardzo szybki był Loris Baz na prywatnej Yamasze zespołu Ten Kate. Pierwsza szóstka po dwóch sesjach treningowych:

 1. Scott Redding (ARUBA.IT Racing - Ducati) 1’30.436

 2. Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha WorldSBK Official Team) +0.418

 3. Michael van der Mark (Pata Yamaha WorldSBK Official Team) +0.469

 4. Leon Haslam (Team HRC) +0.500

 5. Loris Baz (Ten Kate Racing Yamaha) +0.537

 6. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) +0.542

Gdzie oglądać?

Niestety, wyścigów serii World Superbike po raz kolejny nie zobaczymy na żadnym bezpłatnym kanale telewizyjnym lub internetowym. W tym sezonie transmisje będzie można oglądać z trzech źródeł: na kanałach Eurosport 1 i Eurosport 2, w internetowym Eurosport Player oraz poprzez płatny streaming, który można wykupić na stronie www.worldsbk.com. Ze względu na różnicę czasu między Australią i Polską trzeba będzie wstać naprawdę wcześnie, ewentualnie po prostu nie kłaść się spać :) 

Transmisje wyścigów:

Sobota:

04.20 - Klasa Superbike - eliminacje Superpole (retransmisja) - Eurosport 1

04.50 - Klasa Superbike - WYŚCIG 1 - LIVE - Eurosport 1

Niedziela:

04.20 - Klasa Superbike - wyścig Superpole (retransmisja) - Eurosport 2

04.50 - Klasa Superbike - WYŚCIG 2 - LIVE - Eurosport 2

06:00 - Klasa Supersport - WYŚCIG (retransmisja) - Eurosport 2

 

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

  motul belka 950
  NAS Analytics TAG
  na gr