tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polski zawodnik wystartuje w mistrzostwach wiata World Supersport 300!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Polski zawodnik wystartuje w mistrzostwach wiata World Supersport 300!

Autor: Konrad Bartnik 2020.02.22, 17:26 Drukuj

Daniel Blin - to nazwisko obok Piotra Biesiekirskiego najczęściej przewija się w kontekście polskich nadziei w wielkich seriach wyścigowych. 18-latek z Torunia poinformował właśnie o swoim starcie w pełnym sezonie mistrzostw świata World Supersport 300 w barwach włoskiego zespołu Biblion Motoxracing!

Popularny "Blinek" dostarcza polskim kibicom emocji już od kilku lat. Ma na koncie m.in. znakomite starty w Alpe Adria i Pucharze Polski, brał udział w eliminacjach do Red Bull MotoGP Rookies Cup, pojawiał się też kilka razy w mistrzostwach świata klasy World Supersport 300. To właśnie z tą ostatnią, bardzo prestiżową serią będzie związany przez najbliższy sezon. 

NAS Analytics TAG

Daniel poinformował w swoich mediach społecznościowych o podpisaniu kontraktu z włoskim zespołem Biblion Motoxracing, gdzie zasiądzie za sterami Yamahy R3. Jego kolegami z ekipy będą pochodzący z Turcji Bahattin Sofuoğlu oraz Hiszpan Alvaro Diaz. 

Mistrzostwa klasy WSS300 będą się odbywać w czasie europejskich rund cyklu World Superbike. Pierwsza z nich już 28 marca w hiszpańskim Jerez, a sezon zamkną wrześniowe wyścigi na Magny-Cours we Francji. 

W mistrzostwach świata motocykli produkcyjnych zobaczymy w tym sezonie również polski zespół Wójcik Racing Team, który będzie startował w klasie Supersport 600 na motocyklu Yamaha R6. Jego głównym kierowcą jest Szwed Chris Bergman, a rezerwowym Marek Szkopek. 

Czekamy na pierwszą rundę i życzymy powodzenia! 

Zdjęcia: FB Daniela Blina

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr